Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 29.07.2014 Gazete
ABONE OL

ye

Milyonlarca yi ev sahibi yapacak proje hazırlandı. tarafından yapılması beklenen projeye göre, emekliler kira öder gibi ev sahibi olacak. Özel hizmetli siteler yapılacak

Milyonlarca emekliye müjde!
Kiracı olan lerin gözü kulağı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nda ()... TOKİ'ye 'emekli kentleri' çağrısı yapan emekliler, bu konuda müjde bekliyor. Emekliler birçok kesime özel konut projeleri üreten TOKİ'nin kendileri için geliştireceği özel projelerde yer almak istiyor. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen emekliler projede kendilerine hayatı kolaylaştıracak imkanlar da bulunmasını bekliyor.

ÖRNEK PROJE

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) tarafından hazırlanan teklif dosyasının önümüzdeki günlerde TOKİ'ye ulaşması bekleniyor. TÜED Başkanı Kazım Ergün, emeklilerin azımsanamayacak bir kesiminin kiracı olduğunu ve gelirlerinde ciddi erimeler yaşandığını belirterek, "Bu doğ-rultuda; TOKİ'nin örnek bir proje hazırlayıp, hemen hemen tüm illerimizi kapsayacak şekilde 'Emekli Kentleri' projeleri üretmesini istiyoruz" dedi. Ergün, şöyle devam etti: "Emeklilik ve yaşlılık dönemine uygun planlar üretilmesini, siteler içinde engelli yaşlıların yaşam hakkına göre düzenlemeler de yapılmasını, evlerin içlerinin yaşlılara göre planlanmasını, 24 saat sağlık görevlisi ve ambulans ile temizlik ve bakım birimleri bulundurulmasını, kısacası her şeyin yaşlılara göre planlanmasını istiyoruz. Bu projeler için kamu arazilerinden arsalar temin edilerek ev maliyetlerinin en düşük tutarlara çekilmesi en doğru yaklaşım olacaktır. Sosyal etkinlik alanlarının da yer alacağı bu sitelerde sanatsal ve kültürel faaliyetlere yer verilebilecek kompleksler de inşa edilmelidir. Gerekirse bu projeler için Dünya Bankası ve benzeri kuruluşlardan da hibeler alınmalı. Emekliler artık son dönemlerini kendi evlerinde tamamlamak istiyor"

Evlerin içi yaşlılara göre planlansın. Engellli yaşlılara göre düzenlemeler yapılsın. 24 saat sağlık görevlisi ve ambulans olsun. Temizlik ve bakım birimleri bulunsun.

kalan karakter 1000

Sıddık Sakmaz Sıddık Sakmaz

Emeklilikte yaşa takılan mağdurların durumu ne olacak?5150 gün primle insanları emekli ettiniz bir de üstüne ev veriyorsunuz.Biz 9300 gün prim ödedik 3 yıl daha bekle deniyor. Bu mu adalet?

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 29.07.2014 23:27
ragıp ragıp

memura af ne oldu

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 29.07.2014 18:51
sait sait

memur affı yok haaaa

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 29.07.2014 18:51
ayşe serap uygun ayşe serap uygun

yeni torba yasada sigortalılıktan önceki doğumları sayın lütfen...

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır4
cevapla 29.07.2014 12:16
ayşe serap uygun ayşe serap uygun

benim primlerim tamam. yaşım tamam.sigortalılık yılım 17.lütfen sigortalılıktan önceki doğumları emekliliğe sayın.yeni torba yasaya bunu alın.çok sıkıntıdayım.lütfen.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır3
cevapla 29.07.2014 12:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.