Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.02.2011 Gazete
ABONE OL

Dil bilene iş çağrısı

Dünya şirketlerine hizmet verecek çağrı merkezleri yabancı dil bilen elemanlar arıyor...

Dil bilene iş çağrısı
FİRMALAR, çağrı merkezleri, yabancı dil bilgisini gelire dönüştürmek isteyenler için iş imkanı sunuyor. Teleperformance Türkiye de daha önce fuarda aradığı dil bilen elemanlar için şimdi de myjobinturkey.com sitesinden başvuru almaya başladı. Almanca, Hollandaca, Rusça, İngilizce ve Fransızca konuşabilenler için iş imkanı sağlayan çağrı merkezi ilk etapta bin kişiyi istihdam edecek. Merkez, yarı zamanlı ya da evden çalışabileceklere olanak sağladığından, özellikle ev hanımları, emekliler ve engelliler için de bir fırsat sunuyor. Öte yandan, önceden üst düzey yöneticilerden istenen yabancı dil bilgisi, artık mağazalarda çalışacak personel için de gerekli olmaya başladı. Birçok internet sitesi ağırlıklı olarak İngilizce, Rusça ve Arapça bilen işçi için ilan veriyor. Yabancı dil bilenlerin maaşları da, normal kazancın 2 katına kadar çıkıyor. Ayrıca, perakende ve bankacılık başta olmak üzere, inşaat, enerji, sağlık, turizm gibi sektörlerde birçok firma bu yıl toplam 50 bin kişiye iş olanağı sağlayacağını açıkladı.

UZMANA 3 BİN TL MAAŞ
İŞİTME Cihazları Akustik Akademi Derneği (İCAAD) ile Almanya'daki işitme akademisi BİHA, sektöre akustiker (işitme teknikeri) yetiştirmek amacıyla partnerlik sözleşmesi imzaladı. Akademide 3 yıl eğitim görenler, işitme sektöründe 3 bin lira maaşla uzman olarak çalışabilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.