Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Dünya
 • 12.01.2021 18:45
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 12.01.2021 19:13
ABONE OL

Son dakika: Başkanı 'tan ' süreci'ne tepki: Siyasi tarihimizdeki en büyük cadı avının devamıdır

Son dakika haberi... 'de yaşanan sonrası ilk kez götüntülenen ABD Başkanı , kendisine yönelik süreci hakkında konuştu. Trump "Azil süreci, siyasi tarihimizdeki en büyük cadı avının devamıdır. Kesinlikle çok saçma." ifadelerine yer verdi.

AA
Tarihimizdeki en büyük cadı avının devamıdır

ABD'de yaşanan Kongre baskını sonrası ilk kez götüntülenen ABD Başkanı Donald Trump, kendisine yönelik azil süreci hakkında konuştu.

Trump, Texas eyaletine yapacağı ziyaret öncesi, Beyaz Saray'dan ayrılmadan önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"BEN ŞİDDET İSTEMEDİM"
6 Ocak'taki Kongre baskını sonrası ilk kez basının karşısına çıkan Trump, söz konusu olayla ilgili, "Ben şiddet istemiyorum, hiç istemedim." dedi.

"BÜYÜK BİR ÖFKEYE YOL AÇIYOR"
Trump, kendisine yönelik azil süreci konusunda ise "Azil süreci, siyasi tarihimizdeki en büyük cadı avının devamıdır. Kesinlikle çok saçma. Bu azil süreci, büyük bir öfkeye yol açıyor." değerlendirmesinde bulundu.

   ABD Başkanı Trump, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ve Senato Azınlık Lideri Chuck Schumer'in, kendisini azletmeye yönelik çabalarını "korkunç" olarak nitelendirdi.

   TRUMP YANLILARI KONGREYİ BASMIŞTI
   ABD Kongresi, 6 Ocak'ta Başkanlık Seçimi Seçiciler Kurulu Oylamasını onaylamak üzere ortak oturumla toplanırken, ABD Başkanı Donald Trump taraftarları Beyaz Saray önünde miting düzenlemişti.

   Mitinge katılan on binlerce gösterici daha sonra Kongreye yürümüş, polisle göstericiler arasında arbede yaşanırken yüzlerce gösterici barikatları aşıp Kongre binasına girmişti.

   Olaylara müdahale etmek üzere Kongreye Ulusal Muhafızlar sevk edilmiş, yaklaşık 4 saat süren baskının ardından güvenlik güçleri asayişi sağlamıştı. Olaylarda biri polis 5 kişi hayatını kaybetmiş, onlarca kişi yaralanmıştı. Bunun üzerine Trump'ın görevden alınması ya da azledilmesi tartışmaları alevlenmişti.