Bugünkü
Takvim

Dikkatli ol arkadaş

'un kişisel bilgileri gizli servislerle paylaştığı iddia edildi. Uzmanlar'dan şu uyarı geldi: bölümü dahil Facebook'ta sohbet etmekten kaçının!

Dikkatli ol arkadaş
İnternet çıktı mertlik bozuldu. "Arkadaş bulma" amacıyla kurulan , sanal alemin fenomeni oldu. Ancak sosyal paylaşım sitesi Facebook, ajanlığa soyundu. Dünya genelinde 1 milyar kullanıcısı bulunan Facebook'un kişisel bilgileri emniyet güçleri ve gizli servislerle paylaştığı iddia edildi.

HAYATİ DURUMLARDA...
Facebook'ta görevli olan , "Özel durumlarda, üyelerimizin kişisel verilerini paylaşıyoruz. Emniyet güçleriyle işbirliği yapmak çok önemli. Tüm ülkelerin gizli servisleri ya da güvenlik güçleri hayati bir durum söz konusu olduğunda Facebook'a başvuruda bulunabiliyor" dedi. Uzmanlar ise Facebook kullanıcılarına şu uyarılarda bulundu: bölümü dahil Facebook'ta sohbet etmekten kaçının. Günlük olarak aktivitelerinizi paylaşmaktan biraz olsun çekinin.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.