Bugünkü
Takvim

Türk bilimi

Türk , ABD'yi kendine hayran bıraktı. Nanoteknoloji üzerine çalışan ve sayısız ödülün sahibi olan Prof. Özcan, Obama tarafından 'en yüksek 'na layık görüldü

ABONE OL
Türk bilimi
Türkler başarılarıyla dünyanın ilgisini çekti! Bu Türkler'den biri de ABD'nin California Üniversitesi'nde nanoteknoloji üzerinde çalışmalar yapan genç Prof. oldu. Çığır açıcı çalışmalarıyla uluslararası alanda bugüne kadar sayısız ödüle layık görülen Prof. Özcan, son olarak "Merceksiz Ultra Geniş Hücre Görüntüleme Dizin Platformu" adı verilen teknolojinin mimarı oldu.

'DA TÖREN
2 saniye içinde 100 bin civarında hücreyi ayrı anda görüntülemeyi başaran Türk bilim adamı, kısa sürede başarısını herkese ispatladı. Dünyanın önde gelen üniversitelerinin aranılan ismi olan Prof. Özcan, ABD Başkanı Obama tarafından bilim adamları için en prestijli ödül olan "Genç Bilim İnsanları ve Mühendislik Kariyer Ödülü" ile onurlandırıldı. Aydoğan Özcan, "en yüksek " özelliğini taşıyan ödülünü, Beyaz Saray'da düzenlenen törenle aldı.

'ÇOK ÖNEMLİ BİR ÖDÜL'
Türkiye'yi temsil etmenin gururunu taşıdığını söyleyen Özcan, "Bu önemli ödülü aldığım için son derece mutluyum. Ülkemi en iyi şekilde temsil etmek beni gururlandırıyor'' dedi.
Obama ise yaptığı açıklamada, ödüle layık görülen araştırmacıların kariyerlerini inşa ederken yaptıkları yenilikçi çalışmaların ilham verici ve çok değerli olduğunu belirtti. ABD Başkanı, ''Ödül alan araştırmacılar sadece birer bilim insanı değil, birer model vatandaştır" ifadesini kullandı.

ONUR NiŞANI
PROF. Aydoğan Özcan'ın sahip olduğu ödül, ABD'nin eski başkanlarından Bill Clinton tarafından 1996 yılında verilmeye başlandı. "Başkanlık kariyer Ödülü", Amerikan yönetimi tarafından bağımsız araştırma kariyerlerinin erken aşamalarındaki bilim insanları ve mühendislere bahşedilen en yüksek onur nişanı özelliğini taşıyor.

kalan karakter 1000

Hüsamettin ŞENER Hüsamettin ŞENER

Sayın OBAMA bizimkileri uyarıyor ama Bilimden anlamayanlar da hiç izan Yok.
* TEHLİKE OLURSA BİLDİRECEĞİM MUCİT-48 // ERZİNCAN
32 YIL ÖNCE TÜBİTAK'A BİLDİRDİM . BİLİMSEL CEVAP VEREMEDİLER O ZAMANKİ BİLİMSEL HEYET. AMA BENİ 32 SENE OYALADILAR CAHİLLİKLERİ İLE ETİKET SAHİPLERİ...
*Bunların fizik kanunlarına göre sonsuza kadar uzayda kalacaktı bu uydular.
Albert EİNSTEİN,Sör İzak NİWTON 'nda yer çekimi kanununa göre...
Ama ikiside çuvalladılar.
32 yıl önce TÜBİTAK'A bildirdiğim 5 boyutum ve Enerjinin basıncı kanunumla.
Beyaz ışığın Görüntü hızında olduğunu isbatladılar gözlemlerimin doğru olduğunu belirterek. CERN'DE
www.depremerkenuyari.com

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.09.2011 19:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.