Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 28.07.2014 Gazete
ABONE OL

Bu goller ustalık ister

Fatih Terim, "Gollerini çok beğendim" derken, Mehmet Özdilek, "Birinci ve ikinci gol ustalık ister. 2. golde inanılmaz aşırtma yaptı" yorumunu yaptı. Rıdvan Dilmen ise "Başbakanımız siz topu bana getirin ben atarım dedi. Gerçekten de öyle yaptı" dedi

Başakşehir Fatih Terim Stadı'nın açılışındaki maçta 15 dakika oynayıp 3 gol , oyunu ve golleriyle futbol dünyasından takdir topladı. Mehmet Özdilek ve Yılmaz Erdoğan'ın gollerinden sonra geriye düşen Turuncu takımda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan güzel futbolu ve 15 dakikada attığı birbirinden güzel 3 golle birden skoru 3-3'e getirdi.

2 SAĞ, 1 SOL AYAKLA ATTI
Başbakan'ın bu golleri "Ustalık işi" dedirtti. İlk golde sol tarafta Acun Ilıca'nın asistinde topla buluşan Başbakan Erdoğan, ceza sahanın dışından sağ ayağının dışıyla topa mükemmel vurdu ve top yerden kaleci Volkan Babacan'ın solundan köşeye gitti. 2. golde ise orta sahada topla buluşan Başkaban Erdoğan, Mehmet Özdilek'ten sıyrılıp kalecinin üstünde aşırtarak topu adeta 90'a taktı. Erdogan'ın sol ayağıyla attığı bu gol çok beğenildi. Erdoğan'ın son golünün pasını ise TFF Başkanı Yıldırım Demirören verdi. Başbakan ceza sahasının dışından sağ ayağıyla müthiş plaseyle topu ağlara gönderdi. İşte otoritelerin görüşleri:ÜÇ GOLDE İKİ AYAĞINI DA ÇOK İYİ KULLANDI (FATiH TERiM)
Gollerinİ çok beğendim. Performansı beni şaşırtmadı. Bence üç golde de iyi vuruşlar yaptı. İki ayağını da iyi kullandı. Çok duygulandığım bir gece oldu. Yaşarken adımın bir stada verilmesi ve yapılan bu jesti ömrüm boyunca unutmayacağım. Duygularımı anlatmaya kelimeler yetmiyor.

"SİZ BANA GETİRİN BEN ATARIM" DEDİ! (RIDVAN DİLMEN)
Başbakanımızın oynadığı futbol bana sürpriz gelmedi çünkü ben daha önce Belediye başkanlığı döneminde onunla oynamıştım. Başbakanımız bize taktik vermedi. Sanki topu bana kadar getirin ben gerisini hallederim der gibiydi. Aşırtma golü nefisti. Zaten yeteneklerinizi kaybetmezsiniz.GOLCÜLÜĞÜNDEN HİÇBİR ŞEY KAYBETMEMİŞ (MEHMET ÖZDİLEK)
İlk golde kendisini tebrik ettim. Ayak dışı ile çok şık vurdu. İkinci golde ise aşırtmayı çok iyi yaptı. Kalecinin biraz açıldığını görmek sol ayakla o vuruşu yapmak kolay değil. 3. golde ayak içini çok iyi kullandı. Başbakanımız golcülüğünden hiçbir şey kaybetmemiş.

GOLLERİ CEZA SAHASININ DIŞINDAN ATTI (ABDULLAH AVCI)
Bir futbolcu gibi fiziği vardı. Vücut duruşu çok iyi.. Pozisyon alışı, topla buluşması, topu sürmesi... Eski bir oyuncu olmasının bunda etkisi büyüktü. Gollerini beğendim.. Aşırtma golü mükemmeldi. Hem sağ ayığıyla gol attı, hem de sol ayağıyla. Gollerin ceza sahasının dışında olması ayrıca güzeldi.