Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 26.05.2013 Gazete

Chedjou'nun kaderini değiştiren sms

Chedjou kariyerindeki dönüm noktasını anlattı: "Fransa'da amatördüm. Bitik durumdaydım. Lille'in A2 antrenörüne yardım için mesaj attım. Sonrası ise rüya gibi..."

Chedjou'nun kaderini değiştiren sms
'ın 6.5 milyon Euro'luk bonservis bedeliyle anlaşma sağladığı Kamerunlu savunma oyuncusu , kariyerinin dönüm noktasını paylaştı..

PASCAL'I UNUTAMAM
Kamerunlu futbolcu, "Fransa'da Rouen takımında amatördüm. A2 Ligi'nin 6. Küme'sinde futbol hayatımı sürdürüyordum. Aralık ayında bir gün alışverişe gittim. Boşluğa düşmüştüm. Sonrasında Lille'in A2 antrenürü Plancque Pascal'yi hatırladım. Ona yardım çığlığı anlamı taşıyan bir sms yolladım. 2 veya 3 gün içinde yanıt verdi. Çok mutluydum. Sözünü tuttu. Artık primle değil, maaşlı bir oyuncuydum. Lille benim bütün kariyer planlamamı yaptı. Onlara çok şey borçluyum. Özellikle Plancque'ye..." ifadelerini kullandı.

KRAMPONLARINI UTANDIRMA!
Chedjou hayat felsefesini şöyle açıklıyor: "Hiçbir çalışma sırasında tekmeliğin ve kramponlarını utandırma. Herkese selam ver. Panonun arkasındaki veya çamaşırhanede olması bir şeyi değiştirmez..."

CHEDJOU İYİ TAKIM SEÇTİ
Galatasaray'ın ismini KAP'a bildirdiği Chedjou'nun teknik direktörü , Kamerunlu stoperin ayrılığı daha önceden planladığını ve bu duruma kulübün izin verdiğini söyledi. Garcia, "Chedjou kariyeri açısından çok iyi bir kulübü seçti. Başarılı olacağına inanıyorum" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.