Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 31.01.2011 Gazete
ABONE OL

Avustralya kralı

Avustralya kralı
Turnuvası olan Avustralya Açık'ta Sırp raket Novak Djokovic, finalde İskoç Andy Murray3-0 mağlup ederek mutlu sona ulaştı.. Sanki dünkü yazımızı tenzih edermiş gibi erkekler finali biraz birinci setin başları sonra da üçüncü yani son setin ortaları hariç tek yanlı ve ezici bir seyreti idi. Bu çapta bir tenisçinin volesiz ve drop-shotsuz olmasını anlayabilmek çok zor. Bugünün tenisinde konsantrasyon iş işten geçene kadar toparlanamazsa galibiyet kaf dağının ardı kadar ulaşılmazdır. Evet aynen Murray'den bahsediyoruz. Onun hakkında "küçük turnuva şampiyonu" ya da tepesinde "Demoklesin Kılıcı" gibi duran 'anasının kuzusu' sıfatları boşuna değil diye düşünüyor insan. Djokovic biraz da sakatlığının çekincesiyle doğrudan sonuca gitmek için maça tek vuruşlarla ve voleye gelerek başladı. Bunda da birkaç istisna hariç son derece başarılı oldu. Murray'in narin konsantrasyonu bir kaç başarısız zorlamadan sonra tuzla buz oldu. Bizce bu turnuvaya damgasını vuran önce Nadal'ın sakatlığı sonra da Djokovic'in fiziksel ve taktiksel anlamda başarısıdır. Çift erkekler ise en ilgimi çeken kategori oldu. Tarihin en büyük ekiplerinden Hintli Bhupashi- Paes dokuz yıl aradan sonra tekrar birliktelikteydi. Hem de 36 ve 37 yaşlarında. Hem de dağarcıklarında eksik olan yegâne kupaya ulaşmak için... Ona dokunacak kadar yakınlaştılar ama bir diğer efsane "Bryan Kardeşlere" kaybettiler. Bu arada rafine esprilerini, ukalalıktan arındırılmış bilgisine katarak finali bize nakleden Eurosport'tan sayın Caner Eler'e teşekkür
ederiz.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.