Bugünkü
Takvim
  • Siyaset
  • 28.10.2015 00:00
  • Son Güncelleme: 28.10.2015 19:10

Başbakan'dan müjde üstüne müjde

AK Parti Genel Başkanı ve partisinin mitinginde konuştu...

Başbakan'dan müjde üstüne müjde
Başbakan Davutoğlu, düzenlenen parti mitinginde vatandaşlara hitap etti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 10 maddelik müjde paketi açıkladı. Beyannamelerinde yer vermemelerine rağmen, yaptıkları değerlendirmelere ve vatandaşlarla yaptıkları görüşmeler ışığında "Cumhuriyet Bayramı müjde paketi" hazırladıklarını belirtti.

"BURSLARI 400 LİRAYA ÇIKARIYORUZ"
Birinci müjdenin, öğrencilerin 330 olan burs miktarlarını yılbaşından itibaren 400 liraya çıkaracaklarını belirten Davutoğlu, "Polislerimize geliyorum, polislerin kıdemlerini 2200'den 3000'e çıkarmıştık, İçişleri Bakanımızla görüştük, arkadaşla görüştük, bir değerlendirme yaptık, teröre karşı kahramanca mücadele eden polislerimize buradan selam gönderiyoruz. Şehit polislerimize rahmet diliyor, ailelerini bağrımıza basıyoruz. Polis kardeşlerimizin emniyet hizmet tazminatını yüzde 25 artırıyoruz, böylelikle maaşlarında 240 lira ile 580 Türk Lirası arasında net artış sağlamış oluyoruz. Hayırlı mübarek olsun" dedi.

"ER VE ERBAŞ HARÇLIKLARINI 100 LİRAYA ÇIKARIYORUZ"
Er ve erbaş harçlığını 2,5-3 katına çıkardıklarını belirten Davutoğlu, "100 TL'ye kadar harçlık alacaklar. 30 liraydı 100 liraya çıkarıyoruz. Askeri öğrencilerimizin 40 ile 200 arasındaki harçlığını da iki katına çıkarıyor, 400'er liraya kadar harçlık alacaklar" dedi.

Astsubay emeklilerinin makam-görev tazminatı ve intibaklarıyla ilgili problemi bildiğini kaydeden Davutoğlu, "Emekli astsubaylarımızın 2003 öncesi ve sonrası oluşan farkı giden emeklilik intibaklarını gidereceğiz. Altı, uzman erbaşların 2200 olan ek göstergelerini 3000'e çıkarıyoruz. Yedi, buradan gençlerimize bir müjde vermek istiyorum, beyannamemizde söylemiştim ama buradan ayrıntısını vermek istiyorum, bundan sonra prim yatırmadan 2 yıl sağlık hizmeti almalarına yönelik düzenleme yapacağımızı söylemiştik. Gençlerimizin okulunu bitirip, iş sahibi olmadan önce oluşmuş tüm genel sağlık sigortası borçlarını siliyoruz. Hiçbir gencimiz borçlu değil, biz size borçluyuz, daha güzel bir gelecek borcumuzu ödeyeceğiz" dedi.

"65 AYLIĞINI BÜTÜN YAŞLILAR ALACAK"
Sekizinci müjdesinin ise yaşlılarla ilgili olduğunu belirten Davutoğlu, "65 aylığı alan vatandaşlarımıza da ir müjdemiz var. 65 yaşın üzerinde olup, maaş almaya hak kazanmış bütün yaşlılarımız, kimin yanında yaşarsa yaşasın maaşını alabilecek. Oğlunun-kızının yanında yaşıyor diye bundan mahrum olmayacak. 65 maaşı alan yaşlılarımızın maaşında hiçbir kesinti, duraksama olmayacak. Onunla ilgili kanun değişikliğini yapacağız ve bu sorunu çözeceğiz. Dokuz, muhtarlarımız, bütün halkımızla her gün beraber olan muhtarlarımız, söz vermiştim. Muhtarlarımın 950 lira olan maaşlarını 1300 liraya çıkarıp askeri ücrete endeksledik. On öğretmen adaylarımıza da bir müjde vereyim. Şubat ayında 30 bin öğretmenimizi atayacağız inşallah. Beyannamemizde olamayan, zamanla üzerinde çalışarak hem de vatandaşlarımızdan gelen taleplerle Cumhuriyet Bayramı'ndan bir önce müjde paketini açıkladım. Biz vatandaşlarımıza müjde ile geliriz, öfke ile geliriz" ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

başbakanım yıllardır öğretmenlerin çok üstünde konuştuğu ve merakla beklediği ek gösterge olayınıda keşke çözüme kavuştursaydınız . polislerin ek göstergelerini çözüpte öğretmeni unutmak hiç olmadı .ve şu an en düşük ek gösterge öğretmende . polise zam yargıya zam akademisyenlere zam sağlıkçılara zam yapıpta 800 binlik öğretmen ordusunu unutmak gönülleri kırdı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.10.2015 00:15
deliormanlı deliormanlı

Malatya malatya olalı öyle bir kalabalık görmedimiştim açıkçası.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 28.10.2015 19:00
ZEYNEP ZEYNEP

Ak parti yatırımlar hususunda söylediklerinin hepsini yerine getirdiler hala da hizmetlerinde projeler devam ediyor.Emekliler 2. plana atılmıştır doğrudur ancak geniş kapsamlı vaatleri telafi teminatı ve inandırıcıdır.Söylediklerini yaparlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 28.10.2015 18:38
selim selim

polis emeklisine ne yapacan başbakanım onlara bişey yok mu

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 28.10.2015 18:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.