Bugünkü
Takvim

Abdullah Gül'e 'Kardeşim' dedi

ABONE OL
Abdullah Gül'e 'Kardeşim' dedi
'da ülkenin en büyük nişanı 'Cumhurbaşkanı Yıldız'ı ile onurlandırılan , kendisine "kardeşim" diyen Türkmenistan Devlet Başkanı ile ortak bildiriye imza attı. İki ülke arasında 12 işbirliği anlaşması imzalandı.

MANEVİ YAKINLIĞA DAYALI
Ruhiyet Köşkü'nde yapılan nişan töreninde Cumhurbaşkanı Gül, "Ortak bir dile, tarihe ve kültüre sahip 2 kardeş ülke Türkiye ve Türmenistan. Hayatın her alanında tecessüm eden iş birliği, halklarımıza hizmet etmektedir" dedi. Berdimuhamedov da "Cumhurbaşkanı Gül'ün önderliğinde manevi yakınlığa dayalı ilişkilerin gelişmekte olduğunu belirtmek isterim. Avrupa ile Asya arasında dostluk köprüsü olan Türkiye, dünya barışını ve güvenliğini sağlamada önemli rol üstlenecek" ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.