Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

Ağar vefa

Ankara kulislerine, cezaevinde yatan damga vurdu. Eski ve yeni bürokratların eski bakana, 'vefa ziyaretinde' bulunmak istedikleri iddia edildi...

Ağar vefa
ndan hüküm giyen , Ankara'da bürokratların ana gündem konusu oldu. Adalet ve İçişleri Bakanlığı'nda görevli bürokratların, Ağar'ı cezaevinde ziyaret etmek için fikir birliğine varmaya çalıştıkları öğrenildi. Eski Emniyet Müdürü ve İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Susurluk davasından aldığı 5 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onanınca, 25 Nisan günü cezasını çekmek üzere Aydın'ın Yenipazar ilçesindeki K1 Tipi Kapalı İnfaz Kurumu'na teslim oldu. "Ağar mahkumu", o günden beri ziyaretçiler yalnız bırakmadı. Çok kitap okuması ve araştırmacı kişiliğiyle tanınan Ağar'ı, son olarak Yenipazar Karaçakal Yörükleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Duran Teke ziyaret etti. Teke, Mehmet Ağar'a "Yaşayan Geçmiş Karaçakal Yörükleri" adlı bir kitap hediye etti.

BAZILARI ÇEKİMSER
Mehmet Ağar, siyasetin nabzının attığı Ankara'da da unutulmadı. İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı'nda görevli bürokratların Ağar'ı ziyaret etmeyi düşündükleri öne sürüldü. Bürokratların Yenipazar'da yatan Ağar'a "vefa" borçlarını ödemek için bu ziyareti gerçekleştirmeyi planladıkları öğrenildi. Ancak bazılarının ziyaret konusunda çekimser kaldıkları bilgisine ulaşıldı.