Bugünkü
Takvim

Demirel'den Çiller'e: Seni camdan atarım

Eski Başbakan 'in bir dönem danışmanlığını yapan Memduh Bayraktaroğlu'ndan şok iddialar

  • Siyaset
  • 28.09.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.09.2011 12:20
ABONE OL
Demirel'den Çiller'e: Seni camdan atarım
Eski Başbakan 'in bir dönem danışmanlığını yapan Memduh Bayraktaroğlu, Kamu Güvenliği Başkanlığı altında özel bir birim kurulmasını öneren Çiller'e dönemin Cumhurbaşkanı 'in "Seni camdan atarım" dediğini iddia etti.

CNN Türk'te dün akşam bir programa katılan Memduh Bayraktaroğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Genel müdürlüğünü yaptıktan sonra İstanbul Bankası'nın battığı bilinen Özer Uçuran Çiller'in "hak ederek çok para kazandığını" öne süren Bayraktaroğlu, terör örgütü PKK'ya destek olan iş adamları ve örgütün uyuşturucudan elde ettiği gelirin kaynaklarına yönelik olarak kısa adı KGB olan Kamu Güvenliği Başkanlığı girişimi konusunda Çiller'in Çankaya'da karşılaştığı tavırla ilgili olarak şu iddiada bulundu:

Fasulyeden danışman

"Cumhurbaşkanı Demirel Tansu Çiller'e 'Sen devlet içinde devlet mi kuruyorsun' diyerek 'Seni camdan atarım' diyor. Bu bir dedikodu değil. Ama bu arada teşkilat kurulmuş, çalışanları resmi olarak maaş alıp memur olacakken, gayriresmi memur olmuşlar. Anlaşılan bu birim çalışmış. Gerisini Ayhan (Çarkın) anlatacak herhalde..."

Bayraktaroğlu'nun iddiaları üzerine Çiller kabinesinin bakanlarından Ufuk Söylemez programa telefonla bağlandı. Bağlantı sırasında Söylemez ile Bayraktaroğlu arasında gergin anlar yaşandı.

Ufuk Söylemez, Bayraktaroğlu'nun "yalan söylediğini, tetikçilik yaptığını, evrakta sahtekârlık suçlamasından 1 yıl sekiz ay ceza aldığını, parasız kaldığı için Çiller'in kendisini fasulyeden danışman yaptığını" öne sürdü. Memduh Bayraktaroğlu da bu sırada, "yalancısın Ufuk" diye bağırdı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.