Bugünkü
Takvim

Balyoz'da 'akrep'li icra

ABONE OL
Balyoz'da 'akrep'li icra
çerçevesinde hazırlandığı iddia edilen belgeleri arasında, şok bir kayıt daha ortaya çıktı. 'ta terfi alamamasına rağmen Askeri Yüksek İdare Mahkemesi tarafından terfi ettirilmesine karar verilen Tuğamiral Abdullah Gavremoğlu tarafından hazırlandığı ileri sürülen belge, Gavremoğlu'nun "Deniz Kurmay Albay" rütbesinde olduğu 10 Ocak 2003 tarihine ait.
Belgede, "Suga Harekat Planı'nın icrasına karşı çıkan komutanların", yemin ettirilerek görevlendirilen Deniz Kuvvetleri personelleri tarafından tutuklanması emrediliyor. Belgede bu amaçla tutuklamaları gerçekleştirecek personele "akrep" oralak bilinen "mp-5" silah verildiği ifade ediliyor.

'MAIL'LERE GİRİLMİŞ
Bu arada, Deniz Kuvvetleri'nde alt rütbeli subayların komutanları olan amiralleri fişlediği ve takip ettiğini gösteren raporlar da yer alıyor. Belgelerde Yüzbaşı rütbesindeki subayların amiralleri adım adım takip ettirdiği, hatta Tümamiral Murat Bilgel'in e-maillerine girilerek kişisel verilerini elde etmeye çalıştıkları görülüyor. Hazırlanan raporlarda "Ramazan ayında bazı günler oruç tuttuğu tespit edilmiştir" gibi bilgiler yer alıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.