Bugünkü
Takvim

'Gayrimüslimlerin de Cumhurbaşkanı'yım'

ABONE OL
'Gayrimüslimlerin de Cumhurbaşkanı'yım'

İki Cumhurbaşkanının görüşmesi sıcak geçti. Cumhurbaşkanı Gül, ortak basın toplantısında, Wulff'un "İslam da Almanya'nın bir parçası" sözlerini "gerçekçi" olarak niteledi. Gül, bir Alman gazetecinin sorusu üzerine, "Bu sözlerde yadırganacak bir durum yok. Bizim de gayrimüslim vatandaşlarımız var. Müslüman olmayan, Hıristiyan olan vatandaşlarımız var. Musevi vatandaşlarımız var. Ben de onların cumhurbaşkanıyım. Onlar da vatandaşlarımız. Aramızda bir ayrım söz konusu olamaz" dedi.

ERDOĞAN: GERÇEK AŞK MESNEVİ'DE
Wulff'un Başbakan Erdoğan'la görüşmesinde de ilginç Mevlana diyalogları yaşandı. Başbakan Erdoğan, Mesnevi'nin Almanca tercümesini hediye ettiği Wullf'a, "Mesnevi'yi lütfen okuyun. Dünya barışına katkıda bulunacak beyitler bulacaksınız. Mesnevi'de gerçek aşkı, manevi aşkı bulacaksınız" dedi.

ÇANKAYA YENİLENDİ
Yaz boyunca restorasyonu süren Çankaya Köşkü, kapılarını ilk kez Alman konuklar için açtı. Merdivenlerin baştan aşağı yenilendiği gözlendi


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.