Bugünkü
Takvim
  • Saklambaç
  • 11.06.2019

’ görünümlü beyaz kumlarla ilgili şok iddia: e yol açıyor

ve ’de lüks işletmelerin denize döktüğü ‘’ görünümlü beyaz kumlarla ilgili şok iddia: ‘Bu kumların bazı çeşitleri, e yol açabiliyor...’

Kumdan tehlike
Başta Bodrum olmak üzere Ege'deki lüks otellerin sahillerine döktükleri 'Maldivler' görünümlü kumlarla ilgili ortaya şok bir iddia atıldı. Son yıllarda birçok işletme sahibi, müşterilerinin rahatı için yurt dışı ve Manisa ile Aydın'dan getirdikleri kumları; plajlara dökmeye başladı. Ancak işin uyanıklığına kaçan bazı işletmecilerin, ekonomi yapmak uğruna vatandaşın sağlığını hiçe saydığı iddia edildi.

Bazı ​kuartz ve ve silis kumlarının solunması halinde e yol açabileceğini söyleyen ABD'li araştırmacılar, özellikle kumda saatlerce oynayan çocukların risk altında olduğunun altını çizdi. Uzmanların dikkat çektiği bir diğer nokta ise şu: Dökülen bu kumların alanının fazla olması durumunda; doğanın dengesinin bozulabilir ve bu da sağlığı olumsuz yönde etkileyebilir...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.