Bugünkü
Takvim
  • Saklambaç
  • 14.02.2019

’ni kazanan Mısır asıllı şarkıcı 'a ırkçı eleştiride bulunan İçişleri Bakanı Matteo Salvini’ye tepki yağdı

'da Mısır asıllı şarkıcı , ’ni kazandı. ’nın biletini kaptı. Genç şarkıcı için ırkçı eleştiriler yapan İçişleri Bakanı Matteo Salvini’ye ise tepki yağdı.

Salvoni!

İtalya'da 69 yıldır düzenlenen şarkı yarışması Sanremo Festivali'ni bu yıl babası Mısırlı, annesi İtalyan olan Mahmoud (26) kazandı. Ancak bu galibiyet ırkçılık tartışmalarına yol açtı. Genç yetenek finalde kendisini çocuk yaşta terk eden babasına sitem de içeren 'Soldi' (Para) adlı şarkıda Arapça sözler de kullandı.

'un galibiyeti başta Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini olmak üzere birçok n'ı kızdırdı. Bakan, Twitter'daki paylaşımında, "Mahmoud... Mah... En güzel İtalyan şarkısı bu mu?" eleştirisinde bulundu ve kendi tercihinin ikinci gelen şarkıcı Ultimo olduğunu vurguladı. Ancak daha sonra topu jüriye attı. Şarkıcıyı tebrik ettiğini fakat jüri üyelerinin müzikten anlamadığını ve yarışmanın sonucu etkilediklerini açıkladı. Sekiz kişilik jüri arasında yer alan Türk asıllı İtalyan yönetmen Ferzan Özpetek ise bu eleştiriyi şöyle yanıtladı: "Salvini'nin eleştirilerine çok güldüm, hatta kahkaha atıyorum."


"Yüzde 100 İtalyan'ım" açıklamasını yapan Mahmoud, 'nda bu yıl İtalya'yı temsil edeceğini duyurdu.
, politikacılarla uğraşacak hali ve zamanının olmadığını belirtti.
Yarışmanın sonuçları, kısa mesaj hizmetiyle (SMS) oylamaya katılan yüzde 50 halk, yüzde 30 gazeteciler ve yüzde 20 jüri oylarıyla belirleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.