Bugünkü
Takvim
  • Saklambaç
  • 05.09.2018

Kraliçe’den büyük onur

ve ’u giydiren Modacı ’a, Kraliçesi . Elizabeth’ten jest. Kartal, Elizabeth’in mücevherlerini defilede takacak...

Kraliçe’den büyük onur
İngiltere'de yaşayan Türk moda tasarımcısı Zeynep Kartal, bu yıl 15 Eylül'de gerçekleşecek Londra Moda Haftası kapsamındaki defilesinde İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'e ait olan üç mücevher tasarımlarını üzerine taşıyacak. Kraliyet'ten özel izinle alınan bu üç değerli mücevher, tarihte ilk kez bir moda tasarımcısına defilesi için emanet edilecek.Kraliçe II. Elizabeth'in kişisel koleksiyonuna ait olan mücevherleri Zeynep Kartal'ın kullanacak olması İngiliz medyasında da geniş yer buldu. Kartal, bu defileyle ilgili olarak "Her zaman hem ülkem hem de İngiltere arasında bir kültür köprüsü kurmayı amaçladım. İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in koleksiyonunda yer alan üç mücevherini tasarımlarımın üzerinde görmek benim için büyük bir mutluluk" dedi. İngilizler, Kartal'ın tasarımlarının çok özel olduğuna dikkat çekti.Türk moda tasarımcısı , dünyaca ünlü isimlerden , , Bebe Rexha, Ellie Goulding, Cherly Cole, Tess Daly, , Massie Williams, ve Lucy Fallon'u giydirmesiyle de tanınıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.