Bugünkü
Takvim

Hijyenik ekmek sağlık demek!

 Dalaman'da ve 'nin (KEDD) Prof. Dr. başkanlığında düzenlediği kongrede, diyabet, endokrin, obezite başta olmak üzere birçok sorun ele alındı. Prof. Osman Er, sağlıklı bir toplum için, hijyenik ekmek tüketiminin şart olduğunu bildirdi...

Hijyenik ekmek sağlık demek!

Muğla Dalaman'da ve 'nin (KEDD) Prof. Dr. Mustafa Araz başkanlığında düzenlediği kongrede, diyabet, endokrin, obezite başta olmak üzere birçok sorun ele alındı. Prof. Dr. Osman Erk, " Şifreleri" konusunda Akdeniz ve Okinawa diyetinin önemine dikkat çekti. "Alkol ve sigaraya veda edip bitkisel ağırlıklı ürünleri tüketmek ömrü uzatır. Dünyada mikrobik olmayan ilk salgın hastalık obezitedir. Bunu önlemenin yolu da sağlıklı beslenmeden geçer. Hijyenik, mümkünse organik ve yerel olan ekmeği tüketmek, mevsiminde rengarenk bitkisel ürünleri tercih etmek, obeziteyi önler..." dedi.


KEDD'nin ünlü doktorları, sağlıklı beslenme konusunda vatandaşları bilgilendirdi...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.