Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 20.09.2019 09:39
  • Son Güncelleme: 20.09.2019 09:39

'li KPSS şartsız binlerce personel memur alımı başvuru şartları nedir? İşte 2019 ilanları

resmi internet sayfasında 9-10 ve 11 Eylül tarihlerinde kamu ilanları yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda kamuya binlerce memur ve personel alımı yapılacağına yer verildi. Kaymakam, mühendis, büro memuru, akademik personel, destek personeli, işçi, doktor, sağlık personeli, kadrolarına yapılan alımlar haberimizde. Devlet memuru olmak için kişilerden genel ve özel şartlar talep edilmektedir. Öncelikle bir kişinin devlet memuru olabilmesi için kesinlikle vatandaşı olması zorunludur. Bunun dışında devlet memuru olacak kişilerin doldurmuş olmaları gerekmektedir. Geçmiş senelerde bu konuda bir üst yaş sınırı da bulunmaktaydı. Ancak artık her yaştan kimse devlet memuru olabilir. Bu husus kurumlara bağlıdır.

2019 Eylül ayı DPB ilanları: KPSS'li KPSS şartsız...

Memur olma hayali kuran binlerce vatandaş bu ilanları takip ediyor. DPB tarafından Eylül ayında binlerce memur alımı yapılacak. DPB resmi internet sitesinde yer alan ilanları sizler için haberimizde belirttik. Devlet Personel Başkanlığı internet sayfasında yayınlanan ilanlarla kamuya KPSS 'li ve KPSS şartı olmadan personel alımı yapılacağına yer verildi. Söz konusu olan memur alımı ve personel alımları için adaylardan KPSS şartı da aranıyor. Bu anlamda lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 50,60,70 veya üzeri puan almış olmak şartları aranacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.