Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 13.06.2019 08:36
  • Son Güncelleme: 13.06.2019 08:44

yazarından İmamoğlu'nu parlatan iki yüzlü yazarlara: "Her insan iddia ettiğiyle er ya da geç yüzleşir!"

yazarı , bugünkü nda "her insan iddia ettiğiyle er ya da geç yüzleşir, dahası sınanır." sözleriyle bir zamanlar "Erdoğan'ı eleştiremezler, biat ettiler" diye dolaşan yazarların bugün nasıl İmamoğlu'nu parlattığını ve tek eleştiri bile getiremediğini vurguladı. Tuna, İmamoğlu güzellemeleriyle iki yüzlü tutumunu gözler önüne seren Sözcü Gazetesi için "Bence Soner Yalçın arkadaşımız her şeyden evvel kendine şunu sormalı: Ne oldu, nasıl oldu da bir ömür boyu mücadele ettiğim AKP'liler ve 'cülerle aynı safa düştüm?" ifadelelerini kullandı.

Her insan iddia ettiğiyle er ya da geç yüzleşir!
İşte Sabah Gazetesi Salih Tuna'nın bugünkü köşe yazısının tamamı:

Ben öyle bilir öyle inanırım ki bu yalan dünyada 3 şeyin bedelini insanoğlu daha yaşarken öder.
Birincisi, şöhrettir.
Herkesin görür görmez çığlıklar attığı, parmaklarına dokunmak için birbirini çiğnediği, selfie kuyruklarına girdiği şöhretli insan an gelir unutulur.
Ama yaşlandığı için ama başka nedenle, fark etmez.
Atılmış bir eşya gibi kimse dönüp bakmaz ona.
Şöhretli insan için unutulmak cehennem azabı gibidir. (Şöhretli olduğu dönemde gururdan kibirden uzak, mütevazı olmayı başaranlar müstesna tabi.)
***
İkincisi, her insan iddia ettiğiyle er ya da geç yüzleşir, dahası sınanır.
Mesela, sabah akşam "Biat ettiler, Erdoğan'ı eleştiremezler," dersin sonra da 'in dediği gibi 3 ayda İmamoğlu'na iman edersin.
O kadar ki, onca yalanı ortaya çıktığı halde tek kelimelik eleştiri getiremezsin.
Dahası, "yandaş" dediklerinin 17 yılda Erdoğan'a yaptığı övgülerin toplamından daha fazlasını 3 ayda İmamoğlu'na yaparsın.
Üstelik… Yere göğe sığdıramadığın işbu adayı, 15 Temmuz'da vatanımızın işgal girişimine karşı Erdoğan "ölümüne" direnişi başlattığı sırada, "taşkınlık" yapmayın tweetleriyle "bozgunculuk" yapıyordu.
İmamoğlu güzellemelerinde Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın arkadaşımız bile öyle kaptırmış ki olursa o kadar olur.
Binali Yıldırım'ı "aşağıladığı" söz konusu yazısında İmamoğlu'na, "genç, pırıltılı, başarılı …sözünün eri siyasetçi…" diyor.
Hayır, şaka yapmıyorum, gerçekten de "sözünün eri" diyor. Daha komiği, Erdoğan, 'ı "aslanın" önüne neden atıyor diye soruyor.
(Güleceksiniz ama söyleyeyim burada "aslan" dediği, İmamoğlu oluyor.) Bence arkadaşımız her şeyden evvel kendine şunu sormalı: "Ne oldu, nasıl oldu da bir ömür boyu mücadele ettiğim AKP'liler ve 'cülerle aynı safa düştüm?" Yoksa… FETÖ gibi Soner Yalçın'ın da Erdoğan karşıtı AKP'lilerle hiçbir zaman sorunu olmadı mı?

***
Evet, bu dünyada da bedeli ödenecek olanların üçüncüsü, yalancılıktır.
Bana yalanın mücessem halini göster deseler FETÖ derim.
Yalanı tek kelimeyle anlat deseler, yine FETÖ derim.
"Mescid-i dirar" mesabesindeki dindarlıklarından, "herkesi çok seviyoruz" yollu "hoşgörü" sahtekarlıklarına kadar her şeyiyle yalandan ibarettirler.
Soner Yalçın arkadaşımızın "aslanı" da büsbütün yalanla malul.
Öyle yalanlar atıyor ki saymakla bitmez.
CNN Türk'teki canlı yayında başarısız sınav verince "kameramanları işten attılar" yalanına sarıldı.
Geçen gün de "bir duyum aldım," dedi, "Binali Yıldırım soruları İsmail Küçükkaya'dan istemiş." Küçükkaya "yok öyle bir şey, soruları hazırlamadım bile" deyince de rezil rüsva oldu.
Yalancılığın sonu budur.
Kılıçdaroğlu'nun günahını almışız o hiç değilse "duyum" yerine "sufle" alıyordu.
Mesela, Fetullah 'a "tiyatro" demiş o da nerdeyse eşzamanlı terennüm etmişti.
Muharrem İnce, 24 Haziran gecesi kaçırıldığını iddia edenlere "şizofren" demişti.
Biz bu İmamoğlu'na ne diyeceğiz ey erenler?!

kalan karakter 1000

KARAKALEM KARAKALEM

OMURGASIZLAR İÇİN FARKETMEZ KİM OLURSA OLSUN YETER Kİ ERDOĞAN KARŞITI OLSUN. BUNLAR AMERİKA VE ALMANLARLA BİLE İŞ TUTUYORLAR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 13.06.2019 09:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.