Bugünkü
Takvim

F-16’lar sınırda kovalamış

F-16’lar sınırda UFO kovalamış
Diyarbakır'da 1999'da 7'nci Kolordu Komutanlığı yapan ve daha sonra 'Balyoz' davasından tutuklu kalan emekli Korgeneral Doğan Temel, 'Torunum Sana Hangi Birilerini Anlatsam" adlı bir kitap yazdı. Temel, kitapta 19 yıl önce sınır hattında yaşanan "UFO operasyonu"nu anlattı. 1999'da ışık saçan yabancı cisimlerin sınır hattında uçtuğunu, bölgeye önce F-16'ların ardından da Özel Kuvvetler'den bir timin gönderildiğini, ancak olduğu tahmin edilen cisimlerin daha sonra ortadan kaybolduğunu yazdı. Temel, UFO olduğu değerlendirilen ve sınır hattındaki askerlerin termal kamera ile çektiğini kaydettiği fotoğrafları da kitabında paylaştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.