Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.10.2017 Gazete
ABONE OL

Made in

İşi bıraktılar, arsada katamaran yapıyorlar. Bitince dünyayı gezecekler.

Made in Tekirdağ
Tekirdağ'da çevre mühendisi Ali Fuat Gökçe ve Fransızca çevirmenlik yapan eşi Nihal, bir süre önce işlerini bırakıp, pansiyon işletmeye başladı. İki çocukları üniversite öğrenimlerini sürdüren deniz tutkunu Gökçe çifti, dünyayı dolaşmak için internette araştırma yaptı. Araştırmalarının ardından deniz yoluyla dünyayı dolaşmak için bir katamaran yapmaya karar veren çift, evlerine yakın boş arsanın sahibinden izin alarak, burada yelkenli katamaran inşa etmeye başladı. Geçen yılın nisan ayında başladıkları katamaranın gövde kısmını tamamladı. 10 metre uzunluk ve 5 metre genişliğinde olan katamaranın 12 metre de yelken direği olacak. Amatör kaptanlık brövesi bulunan , "Katamaranın 2 odası olacak. Benzerlerinden satın almaya kalktığınızda fiyatı 100 bin doları buluyor. Bizimkinin maliyeti ise bittiğinde 100 bin lira olacak" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.