;

Umutları yeşertiyor

Felçli Umut’a büyük bir şefkatle bakan Gülsüm anne, engellileri unutmadı. Açtığı dernekle kısa sürede 400’den fazla vatandaşa ulaştı...

Umutları yeşertiyor
Hiç tanımadığı felçli Umut'a 10 yıldır annelik yapan, gence şefkatle bakan , kurduğu dernekle engellilerin umudu olmaya başladı. Tüm Türkiye'nin takdirini kazanan Gülsüm anne ile Umut'un yolu 10 yıl önce Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde kesişti. Hastaneye bir yakınını ziyarete giden Kabadayı, trafik kazası geçiren ve kimliği bilinmeyen genci sahiplendi. Ona Umut ismini verdi. Her ihtiyacıyla yakından ilgilendi. Umut'u Antalya ve Samsun'daki çeşitli rehabilitasyon merkezleri ve hastanelerde tedavi ettirdi. Umut da 46 yaşındaki güzel yürekli Gülsüm annenin şefkatiyle dile geldi. Mucizevi şekilde tepki vermeye başlayan Umut, Kabadayı'ya 'Anne' diye seslendi. Kabadayı, Antalya Korkuteli'nde yardıma muhtaç birçok engelli olduğunu fark etti. Hemen harekete geçti. Engellilere yardım edebilmek için Korkuteli Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni hayata geçirdi. İlçedeki 55 mahalle ve köyü tek tek gezerek, 250 engelli olduğunu tespit etti. Kabadayı, şunları söyledi: "Engelli ve yaşlı hastalarımızı sevindirmeye çalışıyoruz. Çalmadık kapı bırakmıyoruz. Engellilerin eli, kolu, gözü, ayağı ve sesi olduk. Daha çok çalışacağız."

Etiketler:
  • 06 Eylül 2017, Çarşamba

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.