;

DOLUp taştı

Dolu ve fırtına sonrası İstanbul’da on binlerce araç hasar gördü. Araç sahipleri dün lere koştu. siteleri araba pazarını andırdı...

DOLUp taştı
İstanbul'u etkisi altına alan şiddetli yağış nedeniyle birçok elektrik direği ve ağaç devrilirken bazı noktalara yıldırım düştü. Kentteki şiddetli yağış ve doludan araçlar da nasibi aldı. Çok sayıda araç su alırken, araçların en çok cam, motor, kaportaları zarar gördü. Şiddetli yağış sebebiyle çok sayıda sürücü soluğu lerde aldı. Kimi oto sanayi çalışanları da fırtına nedeniyle oluşan yoğunluğun işlerini olumlu yönde etkilediğini ifade ederken, çok sayıda aracın sırada beklediğini belirtti. Araçlarında hasar oluşan sürücülerin Kocasinan Oto Sanayi Sitesi'nde oluşturduğu yoğunluk hava kamerası ile görüntülendi. Şiddetli yağış nedeniyle zarar gören çok sayıda aracın tamire gelmesiyle işlerinin arttığını söyleyen oto si Nihat Şişmanoğlu, "Suda kalan araçların motorları, egzozlarından su çekmiş. Çoğunun kaportası zedelenmiş, camları kırılmış, içi su almış araçlar geldi. Yoğunluk çok tabii, site bayağı bir kalabalık. Selden dolayı herkes memnun şu anda. Çoğunun motoru zarar gördü, içerisi dağınık, su almış çalışmıyor" ifadelerini kullandı.

RAPORLAR 10 GÜN SONRAYA
Araçların su alması nedeniyle kendilerine birçok sürücünün geldiğini, sel nedeniyle oto sanayilerde yoğunluk oluştuğunu dile getiren oto sanayi çalışanı Ali Koç, "Birçok araç geldi. En çok elektrik, elektronik bölümlerinde sıkıntı var. Araçların iç döşemeleri sökülüyor, beyni su aldığı için" şeklinde konuştu. Perşembe günü İstanbul'u felç eden dolu ve fırtına sonrası itfaiyeler dün de dolup taştı. Araçları için tutanak tutturmak isteyenler, itfaiye istasyonlarının önünde araç kuyrukları oluşturdu. İtfaiye görevlileri gün boyu vatandaşlardan araç bilgileri ve hasar durumu hakkında bilgi alarak tutanak tuttu, araçların fotoğraflarını çekti. Raporların 10 gün sonra çıkabileceği öğrenildi.


Binlerce vatandaş hasarları araçlarına tutanak almak için itfaiyelere de hücum etti.
  • 30 Temmuz 2017, Pazar

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.