;

''i

Beyaz Türkler, ve ’ye aktı. Filar tavan yaptı. İşletmeler hamburgeri 250 TL’ye, lahmacunu 90 TL’ye vererek müşterirleri kazıkladı! Lüks teknelerin dolaştığı Göcek koylarına ise “insaf” demir attı! Deniz ı, milyon dolarlık yatlara karpuzun tanesini 10 TL’ye, domatesin kilosunu ise 7.5 TL’ye sattı!

Manaviyat
Halk plajları kalktı... Yerini beach club'lar aldı. Esnaf lokantalarının masaları boş kaldı. ve 'de adisyonlar hem cep hem de can yaktı. Beach club'lara girmek isteyenler ez az 300 TL'yi gözden çıkardı. İşletmeler hamburgeri 250 TL'ye, lahmacunu ise 90 TL'ye kakaladı. Menüde 200 TL'lik pizza ile 70 TL'lik köfte de vardı. Dondurmanın topu 15 TL, mercimek salatanın ise 52 TL olduğu açıklandı. Yurdum insanının tarihi içeceği olan ayran ise 40 TL'ye çıktı. Çeşme ve Bodrum'daki işletmeler pahalılığın suyunu çıkarırken koylarda insanlık vardı. İşletmeler, hamburgeri 250 TL'ye satarken lüks teknelerin dolaştığı Göcek koylarına ise "insaf" demir attı.

'HAKSIZ KAZANÇ İSTEMEM'
Dalamanlı bir vatandaş, küçük takasıyla Göcek koylarına açıldı. Yüzde yüz doğal ürünleri lüks lara sattı. Ancak aç gözlü davranmadı. Milyon dolarlık yatlar, karpuzun tanesini deniz ından 10 TL'ye aldı. Deniz manavında üzümün kilosunun 10 TL, domatesin kilosunun 7.5 TL, salatalığın kilosunun 7.5 TL olduğu açıklandı. Yumurtanın tanesi ise sadece 1.5 TL kadardı. Denizin ortasında ultra lüks yatlara satış yapan vatandaş ise şunları açıkladı: "Ürünlerimi Dalaman ve Ortaca pazarından alıyorum. Hepsi doğal. Domatesi 100 TL'ye satacak halimiz yok. Ayıp günah. Haksız kazanç istemem". Öte yandan deniz ortasında yapmanın keyfini yaşayan tatilciler ise deniz manavındaki fiyatların İstanbul'dan ucuz olduğunu anlattı.

MARKETLERE RAKİP OLDULAR
Yat turizmi, denizde kendi sektörünü de oluşturdu. Koylar, market tekneleriyle doldu. Ancak ünlü marketlerin yatlarında alışveriş yapanlar fiyatları görünce şok oldu. Küçük takalardaki esnaf ise yatçıların gözünü doyurdu.
Etiketler: , , , ,

kalan karakter 1000

Emekli Emekli

Adamın söylediğini bakın " haksız kazanç istemem" rabbim tuttuğunu altın etsin. kazancını helal yoldan sağlayanların Rabbim her daim bereketini artırsın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 28.07.2017 09:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.