;

Bir kez oldu, 1278 kez doğdu

Bir kez şehit oldu, 1278 kez doğdu
girişiminin engellenmesinde büyük rol oynayan Özel Kuvvetler Komutanlığında görevli demokrasi kahramanı Astsubay Ömer Halisdemir'in ismi, 'dan sonra doğan bin 278 bebeğe verildi. Kahraman şehidin ismi en çok Şanlıurfa'da doğan lere konuldu.

Fetullahçı Terör Örgütü'nce () 15 Temmuz akşamı beraberindeki lerle Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmek için harekete geçen Tuğgeneral Semih Terzi'yi vurarak, hani darbe girişiminin başarıya ulaşmasını engelleyen Tümgeneral Zekai Aksakallı'nın emir astsubayı, demokrasi kahramanı şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in adı, 15 Temmuz'dan sonra doğan bebeklerde yaşatılıyor.

VEFA BORCU
Aileler, Türkiye'nin geleceğini karanlıktan kurtarmak amacıyla canını vatanı uğruna feda eden şehit Astsubay Halisdemir'e vefa borcunu ödemek için, 15 Temmuz'dan sonra doğan çocuklarına şehidin ismini veriyor. Yeni doğan erkek bebeklerinin isminde şehit Halis Demir'i yaşatmak isteyen aileler, nüfus müdürlüklerine başvurarak bu isteklerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Demokrasi kahramanı şehit Halisdemir'in anısını yaşatmak için bin 260 aile yeni doğan çocuklarına "Ömer Halis" ismini koydu. Bazı ailelerde şehit askerin adını olduğu gibi yaşatmayı tercih etti. Türkiye genelinde 18 aile de dünyaya gelen bebeğine "Ömer Halisdemir" ismini verdi. FETÖ'cü darbeciler tarafından açılan ateşle şehit edilen Halisdemir'e larca gösterilen teveccüh kahramana vefa olurken FETÖ'ye de cevap niteliği taşıyor.URFA'DA 68 BEBEK ŞEHİDİN İSMİNİ ALDI
Kahraman askerin ismini yaşatmak isteyen ailelerin en çoğu Şanlıurfa'dan çıktı. Halisdemir'in memleketi Niğde ise 4. sırada yer aldı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre; Şanlıurfa'da 68, Kahramanmaraş'ta 67, Erzurum'da 60, Niğde'de 51, Samsun'da 51, Trabzon'da 47, Konya'da 46, Adıyaman'da 45, Sivas'ta 44, Malatya'da 41, Ordu'da 32, Tokat'ta 32, Yozgat'ta 31, Hatay'da 29, Aksaray'da 27, Giresun'da 27, Ankara'da 26, Çorum'da 26 bebekte 'Ömer Halis' ismi yaşatıldı.

60 BİNİNCİ BEBEĞE DE KAHRAMANIN İSMİ VERİLDİ
Gaziantep Şahinbey Belediyesi'nin 7 yıldır uyguladığı "Hoş geldin bebek" projesi kapsamında geçtiğimiz hafta 60 bininci bebek dünyaya geldi. Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve belediye çalışanları aileyi evde ziyaret etti. Selma ve Fatih Demir çift dünyaya yeni gelen bebeğine 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişiminde kahramanca şehit düşen Ömer Halis'in ismini verdi. Soy leri de 'demir' olan aile kahramanın ismini çocuklarında yaşatmak istedi. Hem proje kapsamında 60 bininci çocuk olması hem de kahraman şehit ismini taşıması nedeni ile şanslı bebeğe kutlama yapıldı.

ERKAM ÇOBAN

  • 01 Aralık 2016, Perşembe

kalan karakter 1000

ali osman ali osman

Bu adam işte.adam gibi adam VATAN oldukça hep olacaksın ey ÖMER im..

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 01.12.2016 10:16
Ayyıldız Ayyıldız

Ah Ömer'im ah. Ruhun şad, mekanın cennet olsun. Bu milletin has evlatları seni hiçbir zaman unutmayacak. İnşAllah, bayrak inmeyecek; ezan susmayacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 01.12.2016 09:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.