Bugünkü
Takvim

Sahibinden

Sahibinden satılık göktaşı
Bingöl'ün Sarıçiçek köyünde yaşanan bereketinden sonra bu kez aynı olay Gaziantep'te ortaya çıktı. Turan Özmen, Ankara'da oturan bir akrabasının evinin bahçesinde bulduğu taşı kendisine göndermesiyle, taşın bir göktaşı olduğunu fark etti. Taşı uzmanlara incelettikten sonra cismin yüzde 99 oranında göktaşı olduğu belirledi. Bunu fırsat bilen uyanık adam, 5 gün önce bir alışveriş sitesine Fransızca, Almanca, Rusça, İngilizce ve Türkçe başlıklarla ilan verdi. İnternetteki ilanda genç adam, 120 gram ağırlığındaki göktaşı için 13 bin dolar fiyat biçti. Taşın durumu için ise 'sıfır' yazdı.

'HEMEN SATIŞA ÇIKARDIK'
Taşın türünü de 'değerli taşlar' olarak niteleyen adam, cismin dünya dışı bir varlık olduğunu da belirtti. Dikkatleri üzerine çeken Özmen, "Bizim Ankara'da bir aile dostumuz bu taşı kendi bahçesinde bulduğunu söyledi. Orada pek fazla tanıdığı olmadığı için bana gönderdi. Biz de burada gösterdik. Göktaşı olduğu tespit edilince satışa çıkardık" dedi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.