Bugünkü
Takvim

Ölümsüz aşk

77 yıl sonra kavuşan 92 yaşındaki Mustafa ile Döndü Karakoyun evlenmeye karar verdi. Dünya evine giren , "Allah kimseyi sevdiğine hasret yaşatmasın" dedi

ABONE OL
Ölümsüz aşk
Kahramanmaraş'ta genç yaşta birbirlerine aşık olmalarına rağmen ailelerinin karşı çıkmasıyla yolları ayrılan ve 77 yıl sonra huzur evinde karşılaşan 92 yaşındaki Mustafa Karakoyun ve 95 yaşındaki Döndü Karakoyun, evlenme kararı aldı. Dünya evine giren birbirlerine kavuşamadıkları yılların acısını çıkartmaya başladı...

'ARKASINDAN ÇOK AĞLADIM'
Geçte olsa birbirlerine kavuştuklarını söyleyen Mustafa Karakoyun, "Gönlümdeki sevdası hiç bitmedi. Allah kimseyi sevdiğine hasret yaşatmasın. Şimdi Allah'tan tek isteğimiz bizi ölümde de olsa artık birbirimizden ayırmasın. Sevmenin yaşı yok. Biz birbirimizi hala gençliğimizdeki gibi seviyoruz. Tek eksiklik güç yok, fırtına yok. Onu şimdi kafesteki bir bülbül gibi besliyorum. Elini sıcak sudan soğuk suya sokturmuyorum. Gençliğimizde, bir ceylan gibi seke seke köyün çeşmesine su almaya giderdi. Köyün tüm gençleri de arkasından bakardı. Ama O'nun gönlü bendeydi. Birbirimize olan özlemlerimizi ve hasretimizi aylardır anlatıyoruz. Bu ömür bu hasreti anlatmaya yetmez" dedi. Döndü Karakoyun ise "Mustafa'nın arkasından çok gözyaşı döktüm. Şimdi tek isteğimiz ölürken de ayrılmamak ve yan yana gömülmek" diye konuştu.

Sırrıberk ARSLAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.