Bugünkü
Takvim

Sol moda

Patronlar kapitalizme savaş açtı. Zenginlerin başkenti , kimlik bunalımı yaşadı! Yılbaşı süslemeleri arasında komünizmin simgesi 'kızıl yıldız' öne çıktı. Sosyetik semtte 'sol modası' başladı. Sokaklar postallı, yeşil parkalı ve Che şapkalı insanlarla dolup taştı...

ABONE OL
Sol moda
İstanbul'da zenginlerin adresi Nişantaşı, sola kaydı. Yılbaşı süslemeleri için kullanılan in ve komünizmin simgesi "kızıl yıldızlar" ile birlikte, sosyetik semtte "sol moda akımı" başladı. Türkiye'nin en zenginlerinin yaşadığı Nişantaşı, her yıl olduğu gibi bu yıl da yılbaşı hazırlıklarını tamamladı. Şişli Belediyesi'nin eski Başkanı Mustafa Sarıgül'ün başkanlığında süsleme için kullanılan İngiliz askerleri, bu yıl yerini komünizmin sembolü "kızıl yıldızlara" bıraktı. Başkan Hayri İnönü, bu yıl sokaklara kızıl yıldız astırdı. Kapitalizmin kalesi caddelerini süsleyen kızıl yıldızlar, görenleri şaşırttı.

ESİN KAYNAĞI ALİ KOÇ

Nişantaşı'ndaki sosyalizm modasını ise "Eşitsizliğin ortadan kalkması için kapitalizmin ortadan kalkması gerekir" diyen Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç başlattı. Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı da işadamı Koç'a arka çıktı. Patronların, kapitalizm karşıtı söylemleri ve Nişantaşı'nda yılbaşı süslemesi olarak kullanılan kızıl yıldızlar, zengin semtine kimlik bunalımı yaşattı.NİŞAN TAŞI'NDA SOL RÜZGARI
HDP'lilere verilen destekle dikkat çeken sosyetik semt, değişime uğradı. City's Nişantaşı AVM'de "sol moda" kıyafetler kapışıldı. Sosyetikler, kürk ve topuklu ayakkabılarını bir kenara attı! Sokaklar, postallı, yeşil parkalı ve Che Guevara şapkalı insanlarla dolup taştı. Nişantaşı için Küba benzetmesi yapıldı.

Yoldaşların adresi şaştı!
Artık Küba yerine Nişantaşı'na gideceğim.
Rahat uyu Che Guevara!
, Che'nin izinde...
Che'nin askerleri.
Gülse Birsel, Nişantaşı devriminin yüzü olsun.
Tek yol Nişantaşı...
Şanlı kızıl yıldız Nişantaşı'nda...
Teşekkürler Ali Koç.
Nişantaşı'nda komünizm rüzgarı!
Komünistler Nişantaşı'na!
Patronların yeni imajı "kızıl yıldız"
Nasılsa Türkiye'nin en zenginleri kapitalizm düşmanı. Tam komedi.
Nişantaşı, kapitalizme karşı!İşadamı Ali Koç, "kapitalizm" çıkışıyla dikkat çekmişti.Sosyalizmin simgesi "kızıl yıldızlarla" süslenen Nişantaşı'nda HDP'ye oy çıkmıştı. Ünlü City's AVM'nin reklam panolarına sanal alemde, gerilla kıyafetli kadınlar yakıştırılmıştı!


ŞAPKAM ŞEKİL ÖNÜMDEN CHEKİL
Sosyetik semt, sağdan sola kaydı. Nişantaşı sokaklarına "kızıl yıldızlar" asıldı. Gözler, semtin ünlü isimlerine odaklandı. Sosyal medyada, Ali Koç, Gülse Birsel ve Ahmet Hakan gibi isimlerin, "sol modasına" uyduğu yorumları yapıldı.
kalan karakter 1000

vatan sever vatan sever

zamanı var nişan taşında birgün osmanlı elbisesi giyer

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.11.2015 09:43
adil adil

Onlar ne zaman bu millet gibi olabildiler

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 25.11.2015 12:02
mehmet mehmet

ALLAH kimseyi şaşırtmasın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır2
cevapla 25.11.2015 09:58
Osman Batur Osman Batur

Bunlar kimin çocukları acaba! Bu milletin Ak İktidara daha uzun yıllar ihtiyacı var. Baksana kapitalisti solcu olmuş, solcusu kapitalist olmuş, anlaşılan izler birbirine karışmış. Bu izleri ayıracağız ve milletin saadeti için önümüze çıkan tüm engelleri aşacağız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır2
cevapla 25.11.2015 09:18
ilhami16 ilhami16

böyle yapmayın korkacak gibi oluyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır2
cevapla 25.11.2015 07:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.