Bugünkü
Takvim

Bir Aylan daha!

ABONE OL
Bir Aylan daha!
Türkiye, 2 milyonu aşkın mülteciye kapılarını açarken, Avrupa mülteci trajedisine seyirci kaldı. Avrupa'ya geçmek isteyen mülteciler ise ölüme aldırış etmeden lastik botlarla denize açıldı. 2 Eylül'de cesedi Bodrum kıyısına vuran 3 yaşındaki Aylan bebek bile Avrupa'nın katı mülteci politikalarını yumuşatmadı!

SENA'YI BALIKÇILAR BULDU
Bodrum açıklarında ise yine "ikinci Aylan trajedisi" yaşandı. Bodrum'da 18 Kasım'da göçmenleri taşıyan bot battı. 5 Suriyeli kurtarılırken, 8 sığınmacının da cesedine ulaşıldı. Dün ise balıkçılar Çatalada yakınlarında kayaların arasında 4 yaşındaki Suriyeli Sena'nın cesediyle karşılaştı. Sena'ın üzerindeki kıyafetler, minik Aylan'ı bir kez daha hatırlattı. Kayıp 6 kişiyi arama kurtarma çalışmaları ise sürüyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.