Bugünkü
Takvim

Film gibi operasyon!

Kilis'te, 500 bin dolar fidye için kaçırılan li ailenin yedi yaşındaki oğlu, filmleri aratmayacak bir operasyonla kurtarıldı

ABONE OL
Film gibi operasyon!
Suriye'de iç savaştan kaçarak Kilis'e gelen li işadamı Saddam İbrahim'in 7 yaşındaki oğlu Ahmet Saddam, geçen hafta kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırıldı. Çocuğu kaçıranlar Saddam İbrahim'i telefonla arayarak 500 bin dolar fidye istedi. Bunun üzerine baba durumu polise bildirdi. Teknik ve fiziki takip altına alınan fidyecilerle, bir restoranda buluşmak üzere anlaşıldı. Önceden aile süsü vererek restorana eş ve çocukları ile giden ekipler, fidyeciler ile Saddam İbrahim'in pazarlığını izledi. Fidyecilere, Sa ddam İbrahim 15 bin dolar parası olduğunu, çocuğunu serbest bırakmalarını istedi.

TUTUKLANDILAR...
Ahmet'i serbest bırakmak üzere restorandan ayrılan 3 Suriyeli çıkışta polis tarafından yakalandı. Z.Y, N.A. ve S.İ. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Saddam İbrahim, "Çocuğunuz bizim yanımızda 500 bin dolar fidye getirirseniz çocuğunuzu alırsınız diye bir telefon geldi. Polise gittik. O sırada fidyeci aradı ve 'parayı hazır ettiniz mi' diye sordu. 'Pazar günü olduğu için nakit bulamadım eğer beklerseniz tamamlayabiliriz' dedim. Polis, çemberi daraltıp fidyecileri yakaladı" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.