Bugünkü
Takvim

Türk aklı telefonu yendi

8 Kasım'a ertelenen kış saati uygulaması kafaları karıştırdı. Akıllı telefonlar otomatik olarak kendini güncelleyince ortalık karıştı. Milyonlar, 'da "#SaatKaç" hashtag'ine mesaj yağdırdı

ABONE OL
Türk aklı telefonu yendi
Türkiye dün sabah saat bunalımına girdi! Vatandaşlar, "Saatler geri alındı mı?" "Saat şu an kaç?" sorularının şokunu yaşadı! Tüm dünya ülkeleri, kış saati uygulamasına geçti. Türkiye'de ise geri saat uygulaması, 1 Kasım'daki erken seçim nedeniyle Bakanlar Kurulu Kararı ile 8 Kasım'a ertelendi. Bu durum, vatandaşlar kadar, akıllı telefonların da bünyesini zorladı. Saatlerin değişmeyeceğini algılayamayan telefonlar, dünya saatine göre kendini 25 Ekim sabah 04.00'da güncelledi. Bu vatandaşta akıl tutulmasına yol açtı. Saat uygulamasını şaşıran vatandaşlar, sosyal medyada ortalığı karıştırdı. Günlük yaşantılarında birbirlerine "Saat şu anda kaç" şeklinde sorular soran milyonlarca kişi, üzerinden açılan 'SaatKaç' hashtag'ine mesaj yağdırdı. Paylaşımlar dünya gündemini de sarstı. Dünya genelindeki sosyal medya kullanıcıları, Türkiye tarafından açılan bu hashtag'a anlam veremezken, Türklerin zekası ile ortaya yüzleri güldüren yazılar çıktı.

İŞTE O PAYLAŞIMLAR
* Ben otobüse hangi saate göre bineceğim? Kafamda deli sorular...
* Sabah sabah telefonum bana şaka yapıyor saat 8 diye.
* Off! saat geri alınmış.Ben de diyordum ki 7 saat uyku bana nasıl yetti!
* Dünyadaki diğer insanlardan daha ileri bir zekaya sahibiz
* Şu an dünyada olan her şeyi herkesten 1 saat önce biliyoruz!
* Hiçbir şey umurumda değil de bu saatler yüzünden derbiyi kaçırırsam, saatin mucidini mezarında takla attırırım.
* Sahi horozlar da erken ötecek mi?
* Saat kendini 1 saat geri almış, 1 saatte annem almış, kimse almamıştır diye 1 saate ben aldım, Haziran ayına geri döndük.
* Duvarda 9, telefonda 8, arabada 5, evde 15, o değil de cidden saat kaç?
* Ne demek Türkiye geri kaldı! Bugün ülkemiz dünyadaki tüm ülkelerden 1 saat ileri.
* Kuzey Kore'den sonra güneş sistemine kafa tutan 2'nci ülkeyiz.
* Google ve Twitter'a 'Saat kaç' diye yazmadığımız kalmıştı. O da oldu.
*Telefon ile duvar saati, bilgisayar ile araba saatleri koalisyon oluşturamadı, erken ayara gidiyoruz.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.