Bugünkü
Takvim

Ceza sahası

Sırp taraftar cinayeti davasında karar açıklandı. Sanık Kadri Aktaş'a 25 yıl hapis cezası verildi, 6 sanık ise beraat etti

Ceza sahası
Galatasaray Liv Hospital ile Sırbistan'ın takımı arasındaki Avrupa Ligi basketbol maçı öncesi çıkan olayda Sırp taraftar 'in hayatını kaybetmesine ilişkin davada son karar çıktı. Mahkeme, sanık Kadri Aktaş'ın 25 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasına, diğer 6 sanığın beraatine karar verdi. Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Aktaş ile tutuksuz sanıklar Yusuf Velioğlu, Volkan Sarı, Serhan Yücel Aydoğmuş, Gökhan Yıldız ve Marko Ivkoviç'in kız kardeşi Bojana Jankeliç katıldı. Mahkeme Başkanı Ümit Kaptan, karar verileceğini belirterek, sanıkların son sözünü sordu.

İYİ HAL İNDİRİMİ
Tutuklu sanık Kadri Aktaş, "Beraatimi istiyorum" dedi. Diğer sanıklar da "olayla ilgilerinin bulunmadığını" ifade ederek, beraatlerini talep etti. Mahkeme heyeti, sanıklar Volkan Sarı, Gökhan Yıldız, Yusuf Velioğlu, Atakan Bodan, Serhan Yücel Aydoğmuş ve Çağatay Hız'ın mahkumiyetlerine yeterli kanaat verici, kesin ve inandırıcı delil bulunmadığından beraatlerine hükmetti. Tutuklu sanık Kadri Aktaş'ın üzerine atılı "Kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti. Ancak, sanığın iyi halini göz önüne alarak, cezasının 25 yıla indirilmesine ve tutukluluk halinin devamını kararlaştırdı. Duruşma sonrası açıklama yapan Marko Ivkoviç'in kız kardeşi Jankeliç, cezanın yeterli olmadığını ifade ederek, "Suça iştirakte bulunanların da gereken cezaya çarptırılmasını istiyorum. Bir insanın 25 yaşındaki bir insanın yaşam hakkının elinden alınması sonucunda ne yapılması gerekiyorsa onu yapılmasını istiyorum" dedi.

ORTALIK KARIŞTI
21 Kasım 2014'te Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanan Galatasaray Liv Hospital-Kızılyıldız maçı öncesi salonun yakınlarında iki takımın taraftarları arasında olay çıktı. Bir anda ortalık karıştı. Bu sırada Sırp taraftar Marko İvkovic, kalbinden bıçaklanarak yaşamını yitirmişti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri yapılan inceleme sonucunda 7 kişiyi gözaltına almıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.