Bugünkü
Takvim

Başbakan'ı dinlediler

Başsavcı Hadi Salihoğlu, casusluk operasyonunu açıkladı: Sözde Selam-Tevhid adlı örgüt soruşturması bahanesiyle Başbakan dahil yüzlerce kişiyi dinlediler ve bilgiler casusluk için kullandılar

ABONE OL
Başbakan'ı dinlediler
İstanbul başta olmak üzere 25 ilde eş zamanlı düzenlenen paralel yapı karşıtı operasyonlarla ilgili, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, 2010 yılından beri yürütülen ve sözde Selam-Tevhid adlı örgüt kurulduğu iddiasıyla 251 kişi hakkında yürütülen soruşturmayla ilgili 251 kişi hakkında takipsizlik kararı verildiği anımsatıldı. Ortada terör örgütü kurulduğu yönünde delil olmadığı halde bir kurgu oluşturularak yaklaşık 3 yıl süreyle 251 kişinin hedef alındığı, toplamda da 2 bin 280 kişinin dinlendiği aktarıldı.

MİT BAŞKANINA KOD İSİM VERDİLER
Açıklamada Başbakan ve bakanlarının diğer ülke yetkilileri ile olan görüşmelerinin kaydedildiği, MİT müsteşarının kod adıyla örgüt üyesi olarak dinlenip kaydedildiği, bu şekilde casusluk yapıldığının tespit edildiği kaydedildi. Yazılı açıklamada, "21.7.2014 tarihli talimatımızla söz konusu Selam-Tevhid adlı örgüt adıyla soruşturma yapan, gerçekte amaçlarının casusluk olduğu belirlenen emniyet görevlisi hakkında yakalama ve gözaltı talimatı verilmiştir" denildi.

kalan karakter 1000

mehmet mehmet

bu işler sırayla sıranızı bekleyin

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 23.07.2014 15:35
sadik sadik

Binler tebrikler..

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 23.07.2014 08:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.