Bugünkü
Takvim

KanıtlıyoRus

KanıtlıyoRus
Malezya Havayolları'na ait yolcu uçağı, Ukrayna'da Rusya yanlılarının kontrolündeki Donetsk'te 17 Temmuz'da düşürüldü. 298 yolcudan kurtulan olmadı. Şu ana kadar 272 cansız bedene ulaşıldığı duyuruldu. Cesetler, siyah torbalarla Torez tren istasyonundaki soğutulmuş vagonlara taşındı. Vagonların başında silahla nöbet tutan ayrılıkçılar, trenin nereye gideceğini açıklamadı. Ayrılıkçıkların elinde olan uçağın kara kutusunun akıbetinin bilinmediği öğrenildi. Gözler ise "Uçağı kim düşürdü" sorusuna çevrildi. Vahşetle ilgili Ukrayna ve Rusya birbirlerini suçladı. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ise "Rusya'nın uçağın düşürülmesinde kullanılan füze sistemlerini temin ettiğine, bu sistemlerin kullanılması için ayrılıkçılara eğitim verdiğine ve Rusya'nın suça iştirak ettiğine dair güçlü kanıtlar var" dedi. Kerry, Avrupalı müttefiklerine de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e baskı uygulamaları çağrısı yaptı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.