Bugünkü
Takvim

Faili meçhul telefon

ABONE OL
Faili meçhul telefon
1990'lı yıllarda, ağırlıklı olarak Tansu Çiller'in başbakanlığı döneminde işlenen faili meçhul cinayetlere ilişkin çarpıcı ses kayıtları ortaya çıktı. Eski İçişleri Bakanı ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar, emekli Yarbay Korkut Eken ve Özel Harekatçı İbrahim Şahin'in, 18 faili meçhul cinayetle ilgili yargılandığı davayla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. MİT'te Daire Başkanlığı da yapan Mehmet Eymür'ün, esrarengiz biçimde ortadan kaybolan ve MİT'e çalıştığı bilinen işadamı Tarık Ümit ile 1995'te yaptığı görüşmenin dökümü, dava dosyasına girdi. MİT'in savcılığa gönderdiği ses kaydında, "Gece Fevzi Aslan'ı aldık, işi bitti. Savaş Buldan'ı kaptık" gibi ifadeler yer alıyor. Kayıtlar, adı Susurluk kazası ile anılan "derin devletin" nasıl rahatça cinayet işleyebildiğini gösteriyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.