Bugünkü
Takvim

Kabarık reçete

iz sürdü. Gezi eylemlerinde kurulan revirlerdeki ilaçlar, eczanelerin stoğunda çıktı. Reçetesiz ilaç dağıtan eczaneler cezayı yedi...

Kabarık reçete
nda kurulan revirlerde ele geçirelen sağlık malzemeleri in radarından kaçmadı. Emniyetin ele geçirdiği 7 bin 690 adet ilacın 4 bin 107 adedinin barkodlu olduğu tespit edilirken, bu ilaçların İlaç Takip Sistemi'nden durumlarına bakıldığında 3 bin 989 kutu ilacın eczane menşeili olduğu ortaya çıktı.

İLAÇLAR STOKTA ÇIKTI
İlaçlardan 2 bin 162 kutunun ise halen eczanelerde olduğu görüldü. Bu tespitlerin ardından Sağlık Bakanlığı'na bağlı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığı ele geçirilen ilaçların hangi eczane ve hastanelerden tedarik edildiğini belirlemek üzere harekete geçti... Müfettişlerin hazırladığı rapora göre eczanelere reçetesiz ilaç vermekten ötürü 450 TL'den başlayan miktarlarda para cezaları kesilecekken, hastane malını izinsiz çıkarttığı tespit edilen sağlık personeli hakkında ise idari işlem yapılacak.

kalan karakter 1000

NURTEN NURTEN

İLAÇ TUTARININ SGK ALINIP ALINMADIĞINA BAKILMIŞ MIDIR ACABA MERAK EDİYORUM

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 26.09.2013 08:11

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.