Bugünkü
Takvim

İs'park yapılamaz

, evinin önüne park edenlere ceza kesti. Moda'da oturan bir vatandaşa, 15 bin 900 TL'lik 'park borcu' gönderildi...

İs'park yapılamaz
'da oturan bir kadının başına gelenler, şaşkınlık yarattı. Otomobilini sürekli oturduğu sokağa park eden kadın, 'tan kendine gelen 15 bin 900 TL'lik park borcu sonrasında avukatını devreye soktu. Gönderilen yazının bulunduğu zarfa farklı günlerde çekilen yüzlerce fotoğraf konuldu.

İSTANBULLU' YA HAKSIZLIK
Ödemenin 7 gün içinde yapılmaması halinde, yasal işlem başlatacağını belirten İSPARK yetkilileri, bu gibi durumlarda kişinin ceza işlemi yapılan sokakta oturması halinde indirim yapılacağını belirtti. Vatandaşlar, "Evimizin önüne par ettiğimiz otomobil için ceza ödüyoruz" isyanında bulundu. Bu ve buna benzer sorunlar had safhaya çıkması sonrasında İSPARK yazılı bir açıklama yapmak zorunda kaldı. İşte o açıklamadan bir bölüm: Kurumumuz tarafından otopark borçlarının ödenmesi ile ilgili başlatılan uygulama bir ceza değil sadece kamu adına borçların tahsiline yönelik. Aksi halde otopark ücretlerini ödeyen binlerce İstanbullu'ya haksızlık yapılmış olacaktır. İSPARK'ın işletmecilik yaptığı alanlarda ikamet eden ev sakinlerinden akşam 18.00'den sabah 09.00'a kadar ücret alınmamaktadır. Yine aynı şekilde otopark alanları üzerinde bulunan ev sakinleri ve iş yerleri kurumumuza başvurmaları halinde indirimli esnaf ve ev sakini tarifesinden yararlandırılmaktadır. Kurum olarak ilgili yasanın gerekliliklerini yerine getirmek zorundadır.


kalan karakter 1000

İSMAİL ŞAYAN İSMAİL ŞAYAN

BABANIZIN EVİNİN ÖNÜ DEĞİL. ADI ÜSTÜNDE UMUMİ YOL. YOK ÖYLE EVİMİN ÖNÜ BEDAVA MANTIĞI...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır7
cevapla 28.05.2013 13:17
Evegirerkenparkparasıödenmez Evegirerkenparkparasıödenmez

Apartmana otopark yapılamayacak durum söz konusu olduğu için Belediye ye otopark harcı ödenmiş. Yasalarımıza ve yönetmeliklerimize göre de belediye bu ödenen yüklü miktarda otopark harcını kullanarak ücretsiz park yeri sağlamak ZORUNDADIR. Hariçten gazel okumayın.!

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 10.06.2013 02:50
Murat Murat

Bu memlekette " umumi" olmayıp kişilerin özel yoluda mı vardı?Siz arabanızı(tabi varsa? genelde olmayanlar bu işe çanak tutarlar) özel yolunuza mı park ediyorsunuz?Yoksa evinizin balkonunamı koyuyorsunuz?
Bizler kırık dökük araba sahibiyiz ama henüz o umumi yollardan birini nüfusa geçiremedik.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 28.05.2013 23:49
alenn alenn

caddelerı anladıkta kardesım evımın onu ne oluyor be ...
ceza kesılen kısı moda da oturuo dıelım kı zengın
ya durumu ıyı olmayan bırı olsaydı hapısemı gonderceksınz adamı veya kadını ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 28.05.2013 10:54
GOKHAN GOKHAN

BU OLAY İZMİRDE YAŞANMIŞ OLSA İZMİRİ TEFE KOYARDINIZ HADİ BAKALIM İSTANBULLU ARAYIN HAKKINIZI....

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 28.05.2013 10:37
Murat Murat

Zulüm eden zulüm bulur. Projenin fikir babası olan kişi şu an ecelle boğuşuyor.Zamanındaki cılız "Aaaaa!, Ooooo! " itirazlarının ardından vazgeçilmiş görünen proje sistematik şekilde uygulanmaya başladı.Diğer il ve ilçelerdede popüler gasp yöntemi/modası haline gelmeye başladı.
"Şehirde oturan bedelini öder/ İstanbul da oturan bedelini öder " gibi anti demokratik bir mantık.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır2
cevapla 28.05.2013 09:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.