Bugünkü
Takvim

Sınırdışı kucaklaşma

15 kişilik 'lı grup, Türkiye sınırından Kuzey Irak'a geçti. Örgüt mensuplarını Kuzey Irak'taki arkadaşları törenle karşıladı

Sınırdışı kucaklaşma
yle birlikte Türkiye'deki silahlı güçlerini geri çekme kararı alan , Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi 'ndan ilk grubunu Kuzey Irak'taki Metina kampına çekti. 7'si kadın, toplam 15 kişilik PKK grubu 1 haftalık yürüyüşün ardından dün sabah saat 06.25'te Türkiye sınırlarını terk etti. Grubun bir elinde silah bir elinde de şemsiye olması dikkat çekti. Şemsiyenin heronlardan saklanmak için kullanıldığı iddia edildi. PKK'lı grubu Metina kampında arkadaşları törenle karşılayıp, kucakladı. BDP lideri Selahattin Demirtaş, çekilmenin aşamalı süreceğini söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.