Bugünkü
Takvim

Kitap kurtları

Uyanıklar korsanın kitabını yazdı. Bazı yayınevleri, Bursa'daki TÜYAP Fuarı'nda bandrolsüz eser sattı. Bunlar arasında 'in romanları da vardı...

ABONE OL
Kitap kurtları
, geçtiğimiz hafta başladı. Kitapseverler, sevdikleri yazarların eserlerini almak için fuara aktı. Ancak bazı uyanıklar, korsan satışa geçince polis düğmeye bastı. Bursa Emniyet Müdürlüğü, bir ihbar üzerine harekete geçti. Bursa TÜYAP 11. Kitap Fuarı'na baskın düzenledi. Ancak bu sırada ekipler, şok geçirdi. Zira, kitaplar, kitabına uygun basılmıştı. Ama hiçbirinin bandrolü yoktu.

BASIM DOĞRU, SATIŞ YANLIŞ
Yani kitapların basımı kanuna uygun, ama satışı yasalara aykırıydı. Denetimlerde bin 387 adet bandrolsüz kitap ve 106 adet usulsüz bandrol kullanılan bandrollü kitap ele geçirildi. Konu ile ilgili olarak 5 kişi hakkında 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na muhalefet etmek suçlarından soruşturma başlatıldı. İncelemeler sonunda bandrolsüz satılan eserler arasında ünlü yazarların kitaplarının bulunduğu da anlaşıldı. O yazarlardan biri de 'di. Kulin'in çok sayıda eserinin bandrolsüz olarak satıldığı belirlendi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.