Bugünkü
Takvim

Don Juan!

, Bodrum'daki otelini isteyen 'ün teklifini kabul etmedi. İşadamı '20 köylüyü tesisinde donla denize sokarım' dedi...

ABONE OL
Don Juan!
Nerden başlasam nasıl anlatsam dizeleriyle şiirlik haller edindi. Büyükşehirden kaçmak isteyenlerin birinci tercihiydi. Ancak "Beyaz Türkler"in tatil cenneti bu kez bir otel kavgasıyla gündeme geldi. Kadın Girişimciler Derneği Başkanı (KAGİDER) ile ortakları, Bodrum'un Gündoğan beldesinde Gliss Hotel & Spa adlı bir tesis açtı. Taşı toprağı altın olan Bodrum, başka girişimcilerin de iştahını kabarttı. Avrasya Holding Yönetim Kurulu Başkanı , otelin çevresindeki 40 dönümlük araziyi satın aldı. Bunun için 13.7 milyon TL harcadı. Karaçöl, söz konusu araziye lüks konutlar yapacaktı. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. İddiaya göre Karaçöl, Türktan'a ait olan oteli de almak istedi.

TEHDİT EDİYOR
...
Ancak Türktan bunu kabul etmedi. Ret cevabı üzerine Karaçöl'ün otelin etrafını yaktığı öne sürüldü. Hatta otelin yollarını taşla kapattığı belirtildi. Türktan, "Bizi sürekli tehdit ediyor. Son olarak da 'Kadın başına bana karşı duramazsınız. 20 köylüyü getirir buradan donları ile denize sokarım' dedi. Biz de savcılığa başvurduk..." dedi.

'YOLU TAŞLA KAPATTI'
Türktan, Ahmet Karaçöl'ün işçilerinin otelin yolunu taşla ve molozla kapattığını söyledi.

* Gülden Türktan ise Karaçöl'ün "otel ruhsatsız" iddiasına tepki gösterdi. Türktan, "Belediye ile davamız var. Çevre Bakanlığı'na başvurduk. Henüz iskanımız yok" diyerek hukuksal mücadelelerinin sürdüğünü söyledi.

KARAÇÖL: RUHSATI YOK
Karaçöl, Türktan'ın sahibi olduğu otelin ruhsatı ve iskânının bulunmadığını söyledi. Şöyle devam etti: "Vatandaşın kullanımına açık olan sahil şeridini bile otele dahil ettiler. Halka açık sahili başka kimseye kullandırmıyorlar. Belediye ruhsatsız olduğu gerekçesiyle otel hakkında yıkım kararı aldı."

kalan karakter 1000

alfonsa alfonsa

bu iş en cok ona yaradı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır4
cevapla 20.03.2013 17:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.