Bugünkü
Takvim

Tapulu arsaya kaçak lise

ABONE OL
Tapulu arsaya kaçak lise
'da 'nde arsa satın alıp Kuveyt'e giden aile, geri döndüklerinde arsalarının üstünde okul buldu. Eşiyle birlikte 1973'te Kuveyt'e gittiklerini anlatan 63 yaşındaki Hamide Serinsöz, burada çalıştıktan sonra biriktirdikleri para ile 1985'te Toros Mahallesi'nden 2 parsel arsa satın aldıklarını söyledi. Serinsöz, "Kuveyt'te 4 yıl çalıştıktan sonra Irak-Kuveyt savaşında bütün mal varlığımızı kaybettik ve Adana'ya döndük. Ama arsamızın üstünde lise yapılmıştı. Ancak bize bunun için ödeme yapılmadı. Milli Eğitim ve belediye bizi hep oyaladı. Paramızı versinler, başka malımız kalmadı" diye konuştu.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.