Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.05.2012 Gazete
ABONE OL

Demirkazık'ta yüksek gerilim

Ukraynalı 12 dağcı, 'na tırmandı. Bu sırada biri 100 metreden yere çakılarak öldü. Ekibi ise AKUT kurtardı...

Demirkazık'ta yüksek gerilim
Niğde Çamardı'daki , yine bir felakete sahne oldu. Demirkazık'ta 10 gündür kamp yapan 12 Ukraynalı dağcı, yönlerini kaybetti. Kaybolan dağcılar güvenlik birimlerine ulaşarak mahsur kaldıklarını ve bir arkadaşlarının uçuruma düştüğünü söyledi. 40 kişilik AKUT ve Jandarma Arama Kurtarma ekibi yola çıktı. Dün sabah saat 07.00 sıralarında dağcılara ulaşıldı. Ekipten Inna Gorodsyka'nın ayağı kayınca, 100 metrelik buzuldan düştüğü ve öldüğü anlaşıldı. Ölen dağcı ile birlikte yaralı (31) ve (29) helikopter ile hastaneye kaldırıldı. Bu arada Demirkazık'ta son 50 yılda ölen dağcı sayısı 15'e yükseldi.

Hayrettin YENELkalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.