Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 29.01.2011 Gazete
ABONE OL

Ateşten gözyaşı

İki kızı ve yeğenini kurtaran ama, oğlunu alevlere kurban veren anne; "Gitti biricik oğlum" diye gözyaşı döküyor

Ateşten gözyaşı
Antalya'da oğlunu alevlere kaptıran annenin gözyaşı dinmek bilmiyor. 4 yaşındaki çocuklarıyla birlikte ailenin umutları da küle döndü. Yangında oğulları Mehmet Ali Önal'ı kaybeden ailenin, 6 ay önce Korkuteli ilçesinden göçtüğü ortaya çıktı. Yazları kamyon şoförlüğü yapan baba Ali Önal kış mevsiminde de sebze halinde çalışmaya başlamıştı. Önal Ailesi, 250 liraya kiraladığı 3 odalı gecekonduda kendilerine mutlu ve huzurlu bir hayat kurdu. Zeliha Önal, öğretmen olan kardeşinin 2 yaşındaki oğluna da bakıcılık yapmaya başladı. Bu mutluluk, 27 Ocak sabahı evde çıkan yangında kül oldu.

PARMAKLIKLI ODADA YANDI
Evde çıkan yangında anne 2 çocuğu ile yeğenini canı pahasına teker teker kurtardı. Oğlu için tekrar yanan eve döndüğünde ise dumandan bayıldı. Mehmet Ali, penceresi demir parmaklıklı odada yanarak can verdi. Hastaneden taburcu olan Zeliha Önal şoku üzerinden atamadı. Sürekli gözyaşı döken anne, "Canla başla 2 kızımı ve yeğenimi kurtardım ama oğlumu kurtaramadım. Gitti biricik oğlum"
diye feryat ediyor.

Erdoğan ÖZTÜRK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.