Bugünkü
Takvim

çarkı saat gibi işlemiş

ten tutuklanan müdürünün lüks saat koleksiyonu şaşırttı 650 bin liralık 9 saatin kimlere gönderilmek için hazırlandığı araştırılıyor

Çalar saat
İstanbul lerini sarsan operasyonunun bir numaralı şüphelisi, Gümrük Muhafaza Başmüdürü 'nin evinde ele geçirilen 650 bin liralık lüks saatler kafa karıştırdı. Polis, hediye paketine konulmuş ünlü markalara ait 9 lüks saatin nereden geldiğini ve kime hediye edileceğini araştırıyor.

EVİNDE SERVET ÇIKTI
Müfettişlerin suç duyurusuyla harekete geçen polis, önceki hafta Lütfi Ekinci ile birlikte çok sayıda kişiyi gözaltına almıştı. Evi ve cebinde onbinlerce dolar nakit para çıkan Ekinci tutuklanmıştı.
Ekinci'nin evinde ayrıca hediye paketlerine konulmuş tanesi 65 ile 70 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılan 9 lüks saat bulunmuştu.

RÜŞVETE KARŞIYMIŞ
Saatleri "Dostlardan gelen hediye" olarak izaha çalışan Ekinci'nin, paketleri nereden aldığı ve göndereceği adreslerin belirlenmesine çalışılıyor. Yolsuzlukla mücadele ettiğini söyleyen Ekinci'nin, rüşvet çarkındaki diğer yetkililerle bağlantıyı çok yakın arkadaşı olan gümrükçü Mehmet Ali K. vasıtasıyla sağladığı tespit edilmişti.

BAKAN İHBAR ETTİ
Lütfi Ekinci ve İstanbul gümrüklerine yönelik soruşturma sürecinde, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı bizzat ihbarda bulunmuştu. polise başvurarak, "gümrüklerde bazı kişilerin ismini kullanarak usulsüzlük yaptığına" dair suç duyurusunda bulunmuş, sorumluların yakalanmasını istemişti.

kalan karakter 1000

ahmet  metin ahmet metin

saatler cakma olmasın milleti yanıltmayalım

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.01.2011 13:25
ahmet ahmet

satler cakma olmasın tanesi o satler cok ucuz bütün isportacılarda bulabilirsiniz bilirkişi raporları varmı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.01.2011 13:23
Mustafa Mustafa

Rüşfetin bu kadarınada pes doğrusu

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.01.2011 08:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.