Bugünkü
Takvim

ten polis geçemedi!

le gündeme gelen lerde 2. skandal patlak verdi. Müsteşarlığın isteğiyle polis 1 yıldır gümrük sahasına giremedi

ABONE OL
Gümrükten polis geçemedi!
lerindeki skandalının ardından tüyler ürperten bir gerçek çıktı. Rüşvet operasyonunda 47 kişi gözaltına alınmış, aralarında Gümrükler Başmüdürü Lütfi Ekinci'nin de bulununduğu 5 kişi tutuklanmıştı. Açılan soruşturmada, emniyet personelinin, gümrük sahasına 1 yıldır alınmadığı tespit edildi.

BY-PASS OPERASYONU
Polisin, 14 yıl sonra gümrük sahasından çıkarılması Gümrük Müsteşarlığı'nın baskısı sonucu gerçekleşti. Müsteşarlık, İçişleri Bakanlığı ile bir araya gelerek, "Saha bizim güvencemizde" dedi ve polisin gümrüğe girmemesini istedi. Bakanlık da 9 Şubat'ta valiliklere genelge gönderip, "Emniyet personeli gümrük sahası dışında görevlerini sürdürmeli" dedi. Genelge Ankara Esenboğa, Antalya, İzmir Adnan Menderes ve Muğla Dalaman'da uygulamaya konuldu. / Alper SANCAR

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.