Bugünkü
Takvim

Altın kristal oldu

ABONE OL
Altın kayısı kristal oldu
, 'nde tartışma konusu oldu. 26 Kasım'da ilk kez düzenlenecek olan "Uluslararası Film Festivali"ne Ermenistan ile yaşanan kayısı krizi damga vurdu. 2004'ten beri "Altın Kayısı Uluslararası Film Festivali" düzenleyen Ermenistan, aynı adla festival düzenleme kararı alan Malatya'ya dava açacağını söylemişti. Kayısının patentini Ermenistan alınca, "altın kayısı" ismi, Malatya'daki festivalde kullanılamadı. Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Tartışma çıksın istemiyoruz. 'Altın kayısı' yerine 'Kristal kayısı' ödülleri vereceğiz. Önemli olan kentimizde film festivalinin düzenlenmesidir" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.