Bugünkü
Takvim

Yalçıntaş tutuklandı

ile arasında yaşanan ve yüksek yargıya kadar uzanan rüşvet davası, başkanı yaktı. Soruşturmada gözaltına alınan Başkanı Murat Yalçıntaş ve 8 kişi tutuklandı...

ABONE OL
Yalçıntaş tutuklandı
Ceyda Erem'e ait fuarcılık şirketi ile Dünya Ticaret Merkezi arasındaki Yargıtay'daki dava sürecinde rüşvet dağıtıldığı iddiaları üzerine yürütülen soruşturmada gözaltına alınan () Başkanı Murat Yalçıntaş ve eski Yargıtay 12.Hukuk Dairesi Onursal Başkanı Mustafa Oskay'ın da aralarında bulunduğu 9 kişi tutuklandı.
Savcılığın, CNR fuarcılık merkezinin tahliye davasını kazanmak için yargıda dağıtılmak üzere İTO Yönetim Kurulu'ndan avukatlara prim ücreti adı altında 1 milyon 200 bin TL'lik karar çıkartmakla suçladığı Yalçıntaş, iddiaları reddetti.

RÜŞVETİ İTİRAF ETTİ
Yalçıntaş, kurum avukatlarının yasal olmayan ilişkiler içine girdikleri duyumları aldığını, ancak bu duyumu kimden aldığını hatırlayamadığını söyledi. Örgüt lideri olduğu iddia edilen avukat Necdet Okçu ise Yargıtay tarafından soruşturulan emekli Yargıtay 6. Hukuk Dairesi Onursal Başkanı Hasan Erdoğan'a poşet içinde para verdiğini itiraf etti.

Tutuklama talebiyle sevk edilen Tüm Fuar Organizatörleri Derneği (TÜFOD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serkan Tığlıoğlu ile Baki Bedir ise mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Öte yandan; rüşvetin görüntüleri ortaya çıktı. 2008 tarihli görüntülerde Yalçıntaş'tan talimat aldığı iddia edilen avukat Süleyman B. para dolu çanta ile Ankara'ya gidiyor. İddiaya göre yargıya rüşvet veren Süleyman B., polis tarafından görüntüleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.