Bugünkü
Takvim

tepetaklak

Dolar tepetaklak
Dolarda, ayındaki kur saldırısının ekonomi yönetiminin aldığı önlemlerle püskürtülüp Yeni Ekonomi Programı (YEP) ile yatırımcılara güven verilmesiyle birlikte başlayan düşüş hızlandı. Kur yönünü 5 liraya çevirdi. dün 5.1329 lira ile 6 Ağustos 2018 tarihinden bu yana en düşük seviyeye geriledi. TL dün dolar karşısında yüzde 1.4 ile en fazla değer kazanan para birimi oldu. Dolar günü ise 5.1680 liradan tamamladı. Düşüşünü sürdüren euro da 5.87 liranın altına indi. İki yıllık tahvilin i yüzde 20.29'dan 19.89'a, 10 yıllık tahvilin faizi ise 16.68'den 16.5'a düştü. Altının gram fiyatı, 8 Ağustos'tan bu yana en düşük seviyesi olan gördü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.