Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 28.10.2017 Gazete
ABONE OL

2 buluşla yıldız oldu

, kendisini dünyada ilk 10 firma arasına sokan, birçok sektörde radikal değişikliklere yol açacak 2 ürüne imza attı

2 buluşla yıldız oldu
2005'te kapanmak üzereyken özelleştirilerek Cengiz Holding bünyesine katılan Eti Alüminyum, 580 milyon dolarlık yatırımla gerek sahip olduğu teknoloji gerekse çevre standartlarıyla dünyanın sayılı tesislerinden biri haline geldi. 'un Ar-Ge departmanında geliştirilen 2 ayrı ürün, otomotivden savunma sanayine, konuttan halı üretimine kadar birçok sektörde radikal değişikliklere yol açacak. Bin 700 kişinin doğrudan istihdam edildiği Eti Alüminyum'da 10 mühendisin 5 yıl üzerinde çalışarak geliştirdiği ATH ve özel alümina adlı 2 ürün sayesinde hem yangınlardaki can kaybı en aza inecek hem de yangınların neden olduğu maddi kayıplar azalacak. Eti Alüminyum Genel Müdürü Mehmet Arkan, şirketin bu 2 buluşla dünyada ilk 10, Avrupa'da ise ilk 5 firma arasına girdiğini ifade ederek, "Stratejik öneme sahip ürünler için 50 milyon dolar yatırım yapacağız. Yeni yatırımlarla dünya pazarlarının yolunu açtık ve 75 ülkeye ihracat yapıyoruz. AHT ile yangından kaçış süresi 2 kat artışla 6 dakika kadar çıkabilecek" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.